Oblačno Humidity: 68%
19°C
13°C / 14°C

Borussia Dortmund z zmago proti Bochumu preskočila Leipzig

Devetnajsti krog nemškega nogometnega prvenstva se je zaključil z zmago Borussie Dortmund proti Bochumu s 3:1.

Črno-rumeni so se z deseto zmago povzpeli na četrto mesto bundeslige in tako prehiteli Leipzig, ki je v soboto ob golu Benjamina Šeška izgubil s Stuttgartu z 2:5.

Borussia je povedla že v 7. minuti po uspešno izvedenem strelu z bele točke Niclasa Fullkruga. Bochum je izenačil z avtogolom Nica Schlotterbecka v zaključku prvega polčasa, stvari pa je na svoje mesto postavil Fullkrug še z dvema zadetkoma v drugem delu.

Tridesetletni napadalec je v 72. minuti zadel z glavo, v 91. pa je bil še drugič natančen s strelom z enajstim metrov.

V drugi današnji tekmi je Union Berlin z 1:0 doma premagal zadnjeuvrščeni Darmstadt in se znova oddaljil od nevarne zone izpada v drugo ligo. Zanj je bila to deseta točka na zadnjih šestih tekmah.

Edini zadetek na tekmi je sredi drugega polčasa dosegel Benedict Hollerbach, trener Uniona Nenad Bjelica pa je dvoboj spremljal s tribune, saj je dobil tri tekme kazni zaradi udarca Leroya Saneja na tekmi sredi tedna proti Bayernu.

Na vrhu razpredelnice je Bayer Leverkusen, ki je v soboto zgolj remiziral z Mönchengladbachom. Drugi z dvema točkama zaostanka so nogometaši Bayerna, ki so bili v tem krogu boljši od Augsburg, tretji z dvanajstimi točkami zaostanka za prvim mestom pa je Stuttgart.