Oblačno Humidity: 62%
21°C
13°C / 14°C

Girona na vrhu LaLige, Atletico Madrid pred Barcelono

Nogometaši Girone so se z minimalno zmago na gostovanju pri Celti Vigo vrnili na vrh španskega prvenstva, Atletico Madrid pa je proti Valenci zabeležil četrto zmago v zadnjih desetih dneh in se z boljšim razmerjem golov povzpel na tretje mesto.

Nogometni palček s severa Katalonije še naprej drži korak z Real Madridom. Slednji je včeraj zmagal pri Las Palmasu 2:1, Girona pa je danes slavila 1:0 z zadetkom Portuja v 20. minuti.

Girona ima ob tekmi več točko prednosti pred zasedbo Carla Ancelottija, ki bo zaostala tekmo pri Getafu igrala v četrtek, 1. februarja.

Barcelona in Atletico Madrid za Girona zaostajata enajst točk. Aktualni prvaki so včeraj razočarali doma in izgubili z Villarrealom, Jan Oblak in druščina pa so bili danes boljši od Valencie z 2:0. V polno sta zadela Samuel Lino v izteku prvega polčasa in Memphis Depay v 57. minuti.

Atletico Madrid je v zadnjih desetih dneh premagal Real Madrid in Sevillo v španskem pokalu ter Granado v LaLigi. Na lestvici ima po štirinajsti zmagi v enaindvajsetih nastopih 44 točk in za pet golov boljšo razliko od Barcelone.

Oba bosta zaostalo tekmo 20. kroga igrala v sredo; Barcelona z Osasuno, Atletico Madrid pa proti Rayo Vallecanu. Madridčane ob tem v naslednjem krogu čaka mestni derbi z Real Madridom (4. 2.), 7. februarja pa še polfinale pokala proti Athletic Bilbau.

Na pozicijah za Evropo sta še Atletico Bilbao z 42 točkami in Real Sociedad (36). Oba sta v 22. krogu igrala 0:0; Real Sociedad doma z Rayo Vallecanom, Bilbao pa v Cadizu.

Zadnja tekma kroga bo v ponedeljek Getafe - Granada.