11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Borussia od vodstva do poraza, Leipzig prvič v sezoni z ničlo

Nogometaši v Nemčiji ta konec tedna igrajo tekme 3. kroga bundeslige. Že popoldne je za presenečenje poskrbel Werder, ki je v gosteh po preobratu s 3:2 premagal Borussio Dortmund, Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla pa je zvečer klonil z Unionom iz Berlina z 1:2. Prvak Bayern bo igral v nedeljo pri Bochumu.

Borussia Dortmund in Bayern sta bila po dveh krogih edina s stoodstotnim izkupičkom, a se je Porurcem danes zataknilo. V končnici tekme so zapravili vodstvo z 2:0, potem ko so imeli s povratniki med prvoligaše iz Bremna veliko dela. A po prvem golu v izdihljajih prvega polčasa Juliana Brandta in Raphaela Guerreira v 77. minuti se je zdelo, da je tekma odločena.

Toda gostje so poskrbeli za popoln preobrat v le šestih minutah. Najprej je v 89. znižal Lee Buchanan, v tretji minuti sodnikovega dodatka je izenačil Niklas Schmidt, šokirane in zbegane rumeno-črne pa je po napaki v obrambi in protinapadu kaznoval še Oliver Burke.

V večerni tekmi so Kampl - igral je do 62. minute - in soigralci lovili prvo zmago po dveh remijih, doživeli pa prvi poraz. Union je zadržal formo iz lanske sezone in začasno celo prišel do drugega mesta na lestvici, za zmago sta poskrbela Jordan Siebatcheu (32.) in Sheraldo Becker (38.). Za moštvo trenerja Domenica Tedesca, ki je še na četrti zaporedni tekmi z Berlinčani ostalo brez zmage, pa je poraz le ublažil Willi Orban ob koncu tekme.

Nov udarec pa je doživel Bayer Leverkusen. Doživel je še tretji poraz, tokrat doma proti Hoffenheimu z 0:3, in je trdno na zadnjem mestu lestvice. Stuttgart je klonil proti Freiburgu z 0:1, Schalke pa dobil točko za 0:0 proti Wolfsburgu. Augsburg je točko zapravil v 90. minuti, ko je Mainz dosegel zmagoviti gol za 2:1.

Že v petek je Borussia Mönchengladbach premagala Hertho z 1:0. V nedeljo pa bosta še tekmi Eintracht Frankfurt - Köln in Bochum - Bayern München.