16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Werder šokiral Dortmund, tretji poraz Leverkusna

Borussia Dortmund je v 3. krogu nemškega nogometnega prvenstva doživela hladen tuš in poraz z Werderjem v končnici tekme z 2:3. Prvak Bayern bo igral v nedeljo pri Bochumu, Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla pa danes popoldne v gosteh z berlinskim Unionom.

Borussia Dortmund in Bayern sta bila po dveh krogih edina s stoodstotnim izkupičkom, a se je Porurcem danes zataknilo. V končnici tekme so zapravili vodstvo z 2:0, potem ko so imeli s povratniki med prvoligaše iz Bremna veliko dela. A po prvem golu v izdihljajih prvega polčasa Juliana Brandta in Raphaela Guerreira v 77. minuti se je zdelo, da je tekma odločena.

Toda gostje so poskrbeli za popoln preobrat v le šestih minutah. Najprej je v 89. znižal Lee Buchanan, v tretji minuti sodnikovega dodatka je izenačil Niklas Schmidt, šokirane in zbegane rumeno-črne pa je po napaki v obrambi in protinapadu kaznoval še Oliver Burke.

Nov udarec pa je doživel Bayer Leverkusen. Potem ko so lekarnarji slabo začeli sezono, so danes slab niz še nadaljevali. Doživeli so še tretji poraz, tokrat doma priti Hoffenheimu z 0:3, in so trdno na zadnjem mestu lestvice. Za goste so bili uspešni Georginio Rutter, Andrej Kramarić in Christoph Baumgartner.

Stuttgart je klonil proti Freiburgu z 0:1, edini gol je dosegel Vincenzo Grifo že v 11. minuti. Še en povratnik med prvoligaše Schalke je dobil novo točko, tokrat za 0:0 proti Wolfsburgu.

Augsburg pa je točko zapravil v 90. minuti, ko je za goste iz Mainza zmagoviti gol za 2:1 dosegel Jae-sung Lee. Mainz je tako pri sedmih točkah in je začasno skočil na drugo mesto lestvice.

Že v petek je Borussia Mönchengladbach premagala Hertho z 1:0. Danes zvečer bo še dvoboj Kamplovega Leipziga, ki v novi sezoni še ni zmagal, z Unionom. V nedeljo pa bosta še tekmi Eintracht Frankfurt - Köln in Bochum - Bayern München.