11°C / 19°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

City prepričljivo do zmage v Southamptonu

Nogometaši Manchester Cityja ohranjajo upanje, da v angleškem prvenstvu še prehitijo Arsenal in ubranijo naslov prvaka. V 30. krogu so brez posebnih težav zmagali na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Southamptonu, izid je bil 1:4. City, ki je zmagal petič zapovrstjo, se je tekmecu maščeval za januarski poraz v ligaškem pokalu.

Erling Haaland se je po vrnitvi v ekipo dvakrat vpisal med strelce - zdaj je že pri 30 prvenstvenih golih v sezoni, spet bi najbrž dosegel "hattrick", a ga je trener Pep Guardiola v 69. minuti zamenjal, tako da nato ni mogel izvesti najstrožje kazni. To je uspešno izvedla njegova zamenjava Julian Alvarez, ki je s strelom z bele pike postavil končni izid.

Norveški napadalec je sicer dosegel prvi in tretji gol za svojo ekipo, drugega pa je prispeval Jack Grealish, ki je pokazal še eno odlično predstavo, poleg gola je zabeležil še asistenco. Jubilej je proslavil Kevin de Bruyne, pri prvem golu svoje ekipo je vpisal 100. podajo v angleški ligi. Belgijec je bil podajalec tudi pri golu Grealisha, ekipi pa je priboril tudi najstrožjo kazen.

Vsi trije klubi, ki se borijo za tretje in četrto mesto, ti prinašata nastop v ligi prvakov, so v 30. krogu zabeležili zmage. Newcastle je v gosteh z 2:1 premagal Brentford, Manchester United je doma z 2:0 ugnal Everton, Tottenham pa z 2:1 doma Brighton.

Newcastle, ki z dobrimi predstavami drži tretje mesto, je do nove zmage prišel po preobratu. Po prvem delu je zaostajal z 0:1, nato pa sta mu zmago zagotovila avtogol vratarja Davida Raye in Alexander Isak, ki je zmagoviti gol dosegel v 61. minuti. Domači so v sodniškem dodatku prvega dela povedli z enajstmetrovke, strelec je bil Ivan Toney, ki je pred tem eno enajstmetrovko že zapravil.

Manchester United je zmagal po zaslugi golov Scotta McTominaya v prvem in Anthonyja Martiala v drugem polčasu, junak zmage Tottenhama pa je bil spet Harry Kane, ki je odločilni gol dosegel v 79. minuti. Pred tem se je za domače med strelce v deseti minuti vpisal Son Heung-min, izenačil pa je v 34. Lewis Dunk.

Dobre predstave nadaljuje tudi Aston Villa, tokrat je z goloma Bertranda Traoreja in Ollieja Watkinsa z 2:0 ugnala Nottingham, prav nasprotno pa velja za Chelsea, ki z odstavitvijo trenerja Grahama Potterja ni dobil želenega pozitivnega šoka. Z 0:1 je izgubil na gostovanju pri Wolverhamptonu.

V vse težjem položaju je Leicester, ki je doma z 0:1 izgubil proti neposrednemu konkurentu za izpad Bournemouthu, pomembne točke v boju za obstanek je zabeležil tudi West Ham, z 1:0 je dobil londonski obračun s Fulhamom.