16°C / 21°C
8°C / 16°C
5°C / 15°C

Newcastle ne popušča

Vsi trije klubi, ki se v angleškem nogometnem prvenstvu borijo za tretje in četrto mesto, ti prinašata nastop v ligi prvakov, so v 30. krogu zabeležili zmage. Newcastle je v gosteh z 2:1 premagal Brentford, Manchester United je doma z 2:0 ugnal Everton, Tottenham pa z 2:1 doma Brighton.

Newcastle, ki z dobrimi predstavami drži tretje mesto, je do nove zmage prišel po preobratu. Po prvem delu je zaostajal z 0:1, nato pa sta mu zmago zagotovila avtogol vratarja Davida Raye in Alexander Isak, ki je zmagoviti gol dosegel v 61. minuti. Domači so v sodniškem dodatku prvega dela povedli z enajstmetrovke, strelec je bil Ivan Toney, ki je pred tem eno enajstmetrovko že zapravil.

Manchester United je zmagal po zaslugi golov Scotta McTominaya v prvem in Anthonyja Martiala v drugem polčasu, junak zmage Tottenhama pa je bil spet Harry Kane, ki je odločilni gol dosegel v 79. minuti. Pred tem se je za domače med strelce v deseti minuti vpisal Son Heung-min, izenačil pa je v 34. Lewis Dunk.

Dobre predstave nadaljuje tudi Aston Villa, tokrat je z goloma Bertranda Traoreja in Ollieja Watkinsa z 2:0 ugnala Nottingham, prav nasprotno pa velja za Chelsea, ki z odstavitvijo trenerja Grahama Potterja ni dobil želenega pozitivnega šoka. Z 0:1 je izgubil na gostovanju pri Wolverhamptonu.

V vse težjem položaju je Leicester, ki je doma z 0:1 izgubil proti neposrednemu konkurentu za izpad Bournemouthu, pomembne točke v boju za obstanek je zabeležil tudi West Ham, z 1:0 je dobil londonski obračun s Fulhamom.