Oblačno Humidity: 58%
21°C

Crvena zvezda že sedmič zapored državni prvak

V 33. kolu srbske Superlige je Crvena Zvezda na Marakani premagala TSC Bačko Topolo z 2:1 in že sedmič zapored postala državni prvak Srbije. Partizan je zabeležil svoj tretji zaporedni poraz v ligaški končnici, tokrat je z 2:3 od njega bila boljša Vojvodina, a je kljub temu ostal na drugem mestu razpredelnice.

Drugo uvrščeni Partizan je na svojem stadionu gostil šesto uvrščeno Vojvodino. Črno-beli so povedli v 18. minuti z avtogolom nogometaša Vojvodine Crnomarkovićem, do konca polčasa pa so gostje uspeli preobrniti rezultat v svojo prid z goloma Zadyja in Zukića. Partizan je uspel izenačiti v 57. minuti, ko je odličen gol dosegel Stojković, 3 minute kasneje pa je Vojvodino v vodstvo povedel India, a je sodnik zadetek razveljavil. Vojvodina je vztrajala z napadalno igro in zopet zadela v 77. minuti, gol pa je zopet razveljavil glavni sodnik tekme Jovanović. Partizan je imel odlično priložnost za zmago na tekmi v 88. minuti tekme, ko je Baždar streljal mimo vratnice, a je rezultat ostal nespremenjen. Za neverjetno dramo pa je v zadnji sekundi tekme s strelom z razdalje poskrbel nogometaš Vojvodine Njegoš Petrović, ki je z golom svoji ekipi prinesel vse tri točke.

Crvena zvezda je z enim očesom spremljala srečanje Partizan – Vojvodina, saj je po porazu črno-belih rabila le remi proti Bački Topoli, da postane prvak Srbije. V prvem polčasu ni bilo veliko dogajanja, najnevarnejši pa je tik pred koncem prvega polčasa bil nogometaš Crvene zvezde Hwang, ki je zadel okvir vrat. V drugem polčasu so gledalci videli tri zadetke, prvega pa je za rdeče-bele po prekinitvi dosegel Peter Olayinka. Gostje so nato hitro izenačili z golom Milosavljevića in so v iskanju popolnega preobrata začeli igrati napadalneje. Napadalnejšo igro Topole je v 75. minuti izkoristil Cherif Ndiaye, ki je po strelu soigralca Rodića odbito žogo pospravil v mrežo za zmago Zvezde z 2:1.

Radnički iz Niša je na svojem stadionu z 2:0 premagal Voždovac, Novi Pazar pa si je z minimalno zmago proti Javoru skoraj zagotovil obstanek v ligi. Železničar iz Pančeva je v zadnji minuti tekme ukradel točko Spartaku iz Subotice, Radnički 1923 pa je z golom Šerbečića v 76. minuti prikazal popolni preobrat proti ekipi Mladost Lučani.

Čukarički je kljub rdečemu kartonu Mella v 45. minuti uspel premagati Napredak z 2:0, IMT pa je v prvem polčasu kar dvakrat zaostajal proti Radniku iz Surdulice in uspelo celo povesti s 3:2. Do konca tekem je še dvakrat bil uspešen nogometaš IMT-ja Miloš Luković, ki je postavil končnih 5:2.