22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Delitev točk na mestnem derbiju, Hajduk in Rijeka do novih treh točk

V 22. kolu SuperSport HNL ni bilo velikih presenečenj. Varaždin je na domačem terenu bil uspešnejši od Rudeša, Istra 1961 je po menjavi trenerja proti Osijeku prekinila niz brez zmage, Lokomotiva in Dinamo sta si razdelila točke, Hajduk je na Poljudu prišel do visoke zmage, Gorica pa je bila doma poražena od Rijeke.

Paolo Tramezzani

Varaždin – Rudeš 1:0
Varaždin je na prvem srečanju teh dveh tekmecev v letošnji sezoni uspel zmagati z 2:0, na drugem srečanju pa sta si ekipi razdelili točke. Rudeš tudi tokrat ni uspel zatresti mreže nasprotnika, saj je edini gol na tekmi po podaji Vukčevića v 68. minuti dosegel Mitrovski, ko je z zadetkom z glavo postavil končnih 1:0.

Istra 1961 – Osijek 1:0
Istra 1961 je pred tekmo zamenjala trenerja, Španca Davida Catalo je zamenjal Italijan Paolo Tramezzani. Ta poteza se je izkazala za dobro, saj je Istra prekinila niz brez zmage, ki je trajal od začetka decembra. Edini gol na tekmi so gledalci videli v 43. minuti, ko je Vuk poslal visoko žogo v kazenski prostor Osijeka, tam pa sta do žoge hotela priti tako napadalec Istre Ekong, kot vratar Osijeka Malenica. Uspešnejši je bil napadalec, ki je prišel prej do žoge in jo z glavo poslal v mrežo.

Lokomotiva – Dinamo 2:2
Lokomotiva je proti Dinamu že na tretji zaporedni tekmi prva prišla do zadetka. V 18. minuti je Fabijan Krivak po zelo lepi podaji svojega soigralca uspel zatresti mrežo nasprotnika. Bruno Petković je v 40. minuti izid poravnal, nato pa je sledil dramatični sodnikov podaljšek, kjer sta padla še dva zadetka. Čop je po strelu soigralca žogo preusmeril v mrežo, nato pa je Petković z glavo dosegel svoj drugi zadetek na tekmi in svoji ekipi priigral točko.

Hajduk - Slaven Belupo 4:0
Hajduk je na Poljudu pričakal sedmo uvrščeni Slaven Belupo. Prvi zadetek na srečanju je v sodnikovem podaljšku z lepim volejem dosegel igralec, ki je v zimskem prestopnem roku prestopil v Hajduk Nikola Kalinić. V drugem polčasu so Splitčani dosegli še tri zadetke. Brekalo je v 48. minuti po lepem preigravanju in podaji svojega soigralca Sahitija z natančnim strelom premagal vratarja Slaven Belupa. Tri minute kasneje je tretji gol za Hajduk dosegel Anthony Kalik, za končnih 4:0 pa je poskrbel rezervist Filip Čuić. Za vse tri asistence v drugem polčasu je bil zaslužen razigrani Emir Sahiti.

HNK Gorica – Rijeka 0:2
Zadnje srečanje 22. kola sta v deževnem večeru v Veliki Gorici odigrala HNK Gorica in vodilna ekipa prvenstva Rijeka. V prvem polčasu so gostje bili veliko nevarnejši nasprotnik, saj so si uspeli priigrati veliko število priložnosti, a žoga ni hotela v gol. V sodnikovem podaljšku je za goste Pjaca izvajal tudi enajstmetrovko, a je žogo poslal preko vrat. Na drugi strani so domačini v začetku drugega polčasa prav tako na voljo imeli enajstmetrovko, katero je zgrešil Jurić. Rijeka je do konca srečanja dobila še dve priložnosti za zadetek iz enajstmetrovke, katere je Obregon uspešno realiziral v 66. in 75. minuti in postavil končnih 0:2.