23°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Udinese presenetil Juventus in zmagal tretjič v sezoni

Nogometaši Udineseja, kjer igrajo Slovenci Jaka Bijol, Sandi Lovrić in David Pejičić, so v zadnji tekmi 24. kroga italijanskega prvenstva v gosteh presenetljivo z 1:0 premagali drugouvrščeni Juventus. Torinčani so s tem spodrsljajem zapravili priložnost, da bi se približali vodilnemu Interju, še naprej ima milanski klub sedem točk več s tekmo manj.

Nogometaši Juventusa so danes imeli terensko premoč, pripravili so si tudi več priložnosti, a tri točke vseeno odhajajo v Videm. Udinese je sicer zmagal komaj tretjič v sezoni, ob 13 remijih in osmih porazih pa je zdaj pri 22 točkah in je skočil na 15. mesto.

Edini gol je v 25. minuti dosegel Lautaro Giannetti. Po uri igre so domačini sicer po kotu z desne strani zadeli, a je stranski sodnik gol razveljavil, saj je žoga po izvajanju Federica Chiese s celim obsegom zapustila igrišče, preden je zavila v kazenski prostor Udineseja. Do konca Torinčanom ni več uspelo izenačiti.

Na vrhu serie a je milanski Inter s 60 točkami, drugi je Juventus s 53. Na tretjem mestu so zraven še nogometaši Milana (52), medtem ko ima na četrtem mestu Atalanta (42) že deset točk manj od rdeče-črnih Milančanov.

Slednji so v nedeljo z 1:0 premagali Napoli. Edini gol na San Siru je v 25. minuti dosegel Francoz Theo Hernandez. Mestni tekmec Inter je v soboto v prestolnici premagal Romo s 4:2.

V nedeljo je sicer Fiorentina slavila proti Frosinoneju s 5:1, Bologna doma proti Lecceju s 4:0, Atalanta pa pri Genoi s 4:1. Tekma Monza - Verona se je končala brez zadetkov. Na preostali sobotni tekmi sta se Sassuolo in Torino razšla z neodločenim izidom 1:1.

V petek je zadnjeuvrščena Salernitana doma izgubila proti Empoliju z 1:3, nakar je vodstvo kluba odpustilo trenerja Filippa Inzaghija.