10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Derbi v Kölnu brez golov, pomembna zmaga Hoffenheima

Nogometaši v nemški ligi so danes dokončali tekme 26. kroga. Osrednji dvoboj je bil sobotni derbi med Bayernom in Borussio iz Dortmunda, po katerem je z zmago bavarski klub spet skočil na prvo mesto lestvice. Danes sta Köln in Borussia Mönchengladbach igrala 0:0, Werder pa je z 1:2 izgubil s Hoffenheimom.

Bavarski velikan je na prvi tekmi novega trenerja Thomasa Tuchela, ki je v začetku tedna zamenjal Juliana Nagelsmanna, zmagal s 4:2 in se spet vrnil na vrh razpredelnice. Zdaj ima dve točki več od poraženca največjega nemškega derbija.

Bavarci so vse dvome o zmagi razrešili že v uvodnih 23 minutah, ko so dosegli tri zadetke. Ob koncu se je Dortmund sicer približal, a ni več mogel računati na kakšno presenečenje. Domači ljubljenec Thomas Müller se je izkazal z dvema zadetkoma, s 25. parom golov na eni tekmi je rekorder bundeslige med še aktivnimi igralci.

Leipzig je prav tako v soboto na domačem igrišču visoko izgubil proti Mainzu z 0:3, nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pa je za gostitelje igral do 49. minute.

Berlinski Union je po zmagi nad zadnjeuvrščenim Stuttgartom s 3:0 zadržal tretje mesto na lestvici. Na tekmi med Freiburgom in Hertho iz Berlina pa ni bilo zmagovalca (1:1), s čimer je Freiburg zapravil priložnost, da bi ostal v stiku z Unionom.

Danes je Köln v regionalnem derbiju, že 96. obračunu z Gladbachom, prišel do točke. Tako je sicer še vedno brez zmage na zadnjih šestih tekmah, je pa zdaj na 13. mestu dokaj varen pred mesti, ki vodijo v drugo ligo. Gladbach je ostal na desetem.

V zadnji tekmi kroga je Hoffenheim dosegel pomembno zmago, s katero se je priključil ekipam sredine lestvice, čeprav še ostaja na 15. mestu. Za zmago sta v le dveh minutah na začetku drugega polčasa zadela Andrej Kramarić in Christoph Baumgartner.

Bayern ima na vrhu 55 točk, Dortmund je drugi s 53, Union tretji z 51, Freiburg jih ima 47, Leipzig pa 45.