10°C / 17°C
6°C / 15°C
4°C / 16°C

Udinese Bijola in Lovrića klonil v Bologni

Nogometaši Udineseja so v 28. krogu italijanskega prvenstva na gostovanju v Bologni izgubili z 0:3. Junak dvoboja je bil z dvema podajama in zadetkom Gambijec Musa Barrow. Dvoboj Spezie Tia Cipota in Salernitane Domna Črnigoja se je končal 1:1, Lazio pa je na gostovanju z 2:0 premagal Monzo.

Oba slovenska reprezentanta pri Udineseju Jaka Bijol in Sandi Lovrić sta dvoboj sosednjih ekip na prvenstveni lestvici začela od prve minute. Bijol je na terenu ostal celo tekmo, medtem ko je Lovrić igrišče zapustil štiri minute pred iztekom rednega dela.

Domačini so na tekmi hitro povedli, ko jih je v vodstvo v tretji minuti popeljal Stefan Posch. Slabih deset minut kasneje je prednost povišal Nikola Moro, preden je v začetku drugega polčasa končni izid postavil Barrow.

Bologna je z zmago prehitela Udinese na lestvici in je zdaj na osmem mestu. Po točkah (40) je izenačena s Fiorentino, ki je v soboto z 1:0 premagala Inter Samirja Handanovića. Ta za milansko zasedbo ni branil.

Na preostalih dveh sobotnih tekmah so sicer do zmage prišli še nogometaši Atalante in Juventusa. Prvi so bili v gosteh s 3:1 boljši od zadnjeuvrščenega Cremoneseja, Torinčani pa so doma z 1:0 ugnali Verono.

Spezia Tia Cipota in Salernitana Domna Črnigoja sta se danes razšli z neodločenim izidom 1:1. Nobeden od njiju za svojo ekipo ni igral. Cipot za domačine ni dobil priložnosti za igro, medtem ko Črnigoja zaradi poškodbe ni bilo v kadru. Drugouvrščeni Lazio tokrat z Monzo ni imel veliko težav in slavil z goloma Pedra in Sergeja Milinkovića-Savića.

Njegov mestni tekmec Roma je doma s 3:0 odpravil Sampdorio Martina Turka, ki tokrat ni dobil priložnosti med vratnicama. Sampdoria ostaja na predzadnjem mestu lestvice z dvema točkama več od Cremoneseja.

V derbiju kroga pa je Milan nadigral vodilni Napoli in na stadionu Diega Armanda Maradone slavil visoko zmago 4:0. V prvem polčasu sta bila natančna Rafael Leao in Brahim Diaz. V drugem delu je še drugič zadel Leao, končnih 4:0 pa je z lepo samostojno akcijo postavil Alexis Saelemaekers. Milan je zdaj z 51 točkami tretji. Napoli ima na vrhu še vedno kar 16 točk naskoka pred Laziom, ta pa štiri nad Milanom.

V ponedeljek bosta krog zaključila še Slovenca v dresu Empolija Lovro Štubljar in Petar Stojanović proti Lecceju, Sassuolo pa bo gostil Torino.