Oblačno Humidity: 62%
20°C
13°C / 14°C

Girona pred večernim obračunom Reala do petih točk naskoka

Nogometaši Girone nadaljujejo serijo odličnih nastopov v prvi tretjini španskega prvenstva. V 13. krogu so v gosteh ugnali Rayo Vallecano z 2:1, zabeležili 11. zmago v sezoni ter povišali prednost na vrhu razpredelnice. Drevi se jim lahko približa madridski Real, ki bo gostil Valencio.

Rayo Vallecano je sicer dvoboj proti vodilni zasedbi španske lige začel z daljšim nizom neporaženosti. Izgubil ni namreč na zadnjih osmih tekmah, nazadnje pa je v gosteh odščipnil točko tudi Realu (0:0).

Današnji dvoboj je začel bolje in v peti minuti povedel po golu Alvara Garcie. V 42. minuti je izenačil zdaj drugi strelec lige Artem Dovbik (7 golov), v drugem delu pa je po 20 minutah zadel Savio za končnih 2:1.

Girona je doslej v prvenstvu oddala točke le proti Realu (0:3) v osmem krogu ter za uvod sezone proti Realu Sociedadu (1:1). Trenutno so varovanci Miguela Angela Sancheza Munoza oziroma Michela v nizu petih zaporednih zmag, na lestvici pa imajo ob tekmi več 34 točk.

Real Madrid je drugi z 29 točkami, še dve manj ima tretja Barcelona. Z dvema tekmama manj od Girone je četrti Atletico Madrid (25 točk) slovenskega čuvaja mreže Jana Oblaka.

Škofjeločana z rdeče-belimi obračun 13. kroga čaka v nedeljo ob 21. uri, tekmec bo Villarreal. V nedeljo bosta še dvoboja Barcelona - Alaves ter mestni derbi Sevilla - Betis.

Ob današnjem obračunu Reala in Valencie, ki se bo začel ob 21. uri, bodo še tekme Almeria - Real Sociedad, Granada - Getafe in Osasuna - Las Palmas.

Že v petek je Athletic Bilbao s 4:3 premagal Celto iz Viga.