Nekaj oblačnosti Humidity: 67%
19°C
13°C / 14°C

Tottenham ob koncu dvoboja ostal brez točk

Nogometaši Tottenhama so v 12. krogu angleškega prvenstva v gosteh izgubili proti Wolverhamptonu z 1:2 in zamudili vsaj začasen skok na vrh razpredelnice. V nedeljo bo na sporedu derbi kroga med desetouvrščenim Chelseajem in vodilnim Manchester Cityem.

Meščani vodijo na lestvici s 27 točkami, po drugem zaporednem porazu je Tottenham ostal pri 26 točkah. S tekmo manj s po 24 točkami sledita Liverpool in Arsenal, Aston Villa je pri 22, Newcastle pa pri 20 točkah.

Varovanci Angea Postecogluja, ki so v ponedeljek v razburljivem obračunu prvič v sezoni priznali premoč tekmecu (Chelsea, 1:4), so 12. krog odprli z zadetkom Brennana Johnsona v tretji minuti.

Domači so imeli sicer v nadaljevanju več od igre, a je zaradi rdečih kartonov in poškodb okrnjena zasedba Tottenhama uspešno kljubovala napadom vse do sodnikovega dodatka drugega polčasa.

Takrat pa je na sceno stopil rezervist Pablo Sarabia. V igro je vstopil v 87. minuti, nato pa podaji Matheusa Cunhe z volejem izenačil v 91. minuti. Nato je prispeval še podajo ob zmagovitem zadetku Maria Lemine v 97. minuti.

Danes popoldne bodo na sporedu še dvoboji Arsenal - Burnley, Crystal Palace - Everton in Manchester United - Luton, ob 18.30 pa se bosta udarili zasedbi Bournemoutha in Newcastla.

V nedeljo pred reprezentančnim premorom ob obračunu Chelseaja in Cityja (18.30) sledijo še dvoboji Aston Villa - Fulham, Brighton - Sheffield United, Liverpool - Brentford in West Ham - Nottingham Forest (vsi ob 15. uri).