Oblačno Humidity: 58%
21°C
13°C / 14°C

Hajduk prevzel vodstvo na lestvici

Petnajsto kolo najmočnejšega hrvaškega prvenstva je za nami. Nogometaši Hajduka so že v sredo na zaostali tekmi tretjega kola premagali Osijek in prevzeli vodstvo na lestvici z zmago proti Varaždinu. Po remiju v rednem kolu med neposrednima tekmecema Rijeko in Dinamom, pa so to vodstvo še povečali.

Prva tekma petnajstega kola se je končala brez zadetkov. V Koprivnici sta remizirala domači Slaven Belupo in gostujoča Gorica. Slaven Belupo že četrto tekmo zapored ni uspel doseči zadetka, je pa osvojil točko proti četrto uvrščeni Gorici. Tekma ni prikazala veliko priložnosti, dve najnevarnejše pa sta prišli pred koncem polčasa. Slaven Belupo je bil blizu zadetka po predložku Šakote, ko se je zatresel okvir vrat in po strelu Štrkalja, kjer se je izkazal vratar Gorice Ivan Banić. Gorica je četrta s 23 točkami, Slaven Belupo pa je na predzadnjem devetem mestu in ima 14 točk.

Na obračunu med Rudešem in Istro 1961 pa so gledalci videli kar štiri zadetke. Pobudo je od samega začetka prevzela Istra in tekmo odločila že v prvem polčasu. Gostje iz Istre so v 26. minuti vodili že z 2:0, uspešna sta bila Antonio Maurić in Ante Erceg, obakrat pa je asistiral Mateo Lisica. Ante Erceg je pred koncem polčasa še dosegel gol iz enajstmetrovke, in tako sta ekipi na odmor odšli z rezultatom 0:3. Za končnih 0:4 v korist Istre pa je v 57. minuti bil zaslužen Matej Vuk, asistent pa zelo razigrani Ante Erceg. Istra se je točkovno izenačila s Slaven Belupom, Rudeš pa ostaja na vsega treh osvojenih točkah.

Lokomotiva je gostovala v Osijeku in dosegla prvi zadetek že po desetih minutah igre, ko je Tuci dosegel svoj šesti gol na zadnjih osmih tekmah, po odličnem prodoru Goričana na levi strani igrišča. Osijek je na vsak način hotel priti do izenačenja in ga dobil v 87. minuti, ko je gol dosegel rezervist Fiolić. Osijek se je približal na točko zaostanka za četrtouvrščeno Gorico, Lokomotiva pa je sedma s 16 točkami.

Hajduk je nadaljeval svojo dobro formo, pred tekmo z Varaždinom je zmagal na treh zaporednih tekmah. Na Poljudu je vedno težko za nasprotne ekipe, in tudi tokrat ni bilo drugače. Vodstvo si je Hajduk zagotovil preko Pukštasa in Šarlije v sami končnici prvega polčasa. V drugem polčasu so gledalci videli še dva zadetka, ki so jih dosegli nogometaši Hajduka. Krovinović je zadel za 3:0, sledil pa je še avtogol Uremovića, za končnih 3:1. Varaždin je šesti s 17 točkami, Hajduk pa se je utrdil na prvem mestu s 33 točkami, 5 več od drugouvrščene Rijeke.

Za konec pa poslastica, derbi kroga med Rijeko in Dinamom iz Zagreba. Kot se spodobi za derbi, so gledalci na Rujevici videli štiri zadetke. Na prvega so čakali do 40. minuti, strelec pa je bil Dario Špikić. V drugem polčasu pa hiter odgovor Rijeke, Lindon Selahi je z glavo zatresel mrežo Dinama in svoji ekipi prinesel izenačenje. Sledil je nov zadetek Dinama, Periću je po gneči v kazenskem prostoru uspelo priti do zadetka za vodstvo. Rijeka je hotela na domačem terenu iztržiti vsaj točko in to ji je tudi uspelo. V 88. minuti je po predložku Marijana Cabraja do zadetka prišel Matej Mitrović in svoji ekipi priigral pomembno točko v boju za najvišja mesta. Rijeka ima odigranih 13 tekem, nahaja pa se na drugem mestu z 28 točkami, Dinamo pa je tretji, s 13 tekmami in 24 točkami, štiri manj od Rijeke in 9 manj od vodilnega Hajduka, ki ima odigranih vseh 15 tekem.