Nekaj oblačnosti Humidity: 68%
19°C

Partizan v izdihljajih tekme do nove zmage

Partizan se ne zaustavlja. V petnajstem kolu najmočnejšega srbskega prvenstva so nogometaši Partizana prišli do svoje trinajste zaporedne zmage v prvenstvu in tako ohranili prednost šestih točk pred Crveno zvezdo. Na dvoboju pod vrhom lestvice med Bačko Topolo in Vojvodino je bila z minimalno razliko uspešnejša Vojvodina.

Prvo tekma kola sta odigrala Radnički Niš in Novi Pazar. Po porazu proti ekipi Partizana v prejšnjem kolu, Novi Pazar ni dovolil, da bi bil poražen še drugič zapored. V gosteh pri Radničkemu iz Niša je z minimalnih 0:1 premagal svoje nasprotnike. Radnički 1923 je bil doma uspešnejši od Voždovca s 3:0, kjer je vse tri gole za ekipo Radničkega dosegel 23-letni Milan Vidakov.

Napredak je uspel z 1:2 premagati Radnik, Mladost pa z 1:0 IMT Novi Beograd. Zvezda je po popolnem preobratu zmagala proti ekipi Železničar Pančevo in ostala v borbi za prvo mesto, Habitfarm Javor pa se je z zmago proti Spartak Subotici povzpel na 10. mesto.

Tretjeuvrščena Bačka Topola in četrtouvrščena Vojvodina sta odigrala odlično srečanje, kjer so vsi goli bili doseženi v prvem polčasu. Andrija Radulović je z dvema goloma Vojvodini prinesel tri točke.

Partizan je na svojem stadionu gostil Čukarički, ki na zadnjih tekmah ni v najboljši formi, saj ne pozna zmage na zadnjih petih ligaških obračunih. Na drugi strani pa je Partizan pred to tekmo bil nepremagljiv na dvanajstih zaporednih tekmah.

Partizan je tekmo začel odločneje od nasprotnika in si priigral nekaj priložnosti za zadetek, katere so ostale neizkoriščene. Tako je bilo vse do 21. minute, ko je do zadetka za Partizan prišel Matheus Saldanha. Odlično delo je opravil Zahid, ki je zadržal žogo pod pritiskom nasprotnika, nato podal pred gol, kjer je bil na pravem mestu Matheus Saldanha, ta pa je zatresel mrežo Nenada Filipovića. Vratar Čukaričkega je do konca polčasa pokazal nekaj izvrstnih obramb in obdržal svojo ekipo v igri za točke. Gostje so v drugem polčasu pokazali kaj znajo. Proti koncu tekme se je povečeval pritisk na vrata Partizana in gostje so uspešno prišli do izenačenja. V 83. minuti je po zelo lepi akciji svojih soigralcev do gola in izenačenja prišel Igor Mladinović. Ko so gledalci mislili, da je vsega konec je sledila 96. minuta in zadetek Partizanovega Ilića. Z močnim strelom iz voleja je po podaji Zahida, svoj prvenec v dresu Partizana dosegel Mihajlo Ilić, in svoji ekipi prinesel 3 točke, ter trinajsto zaporedno zmago v ligi.