11°C / 21°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Leipzig v Stuttgartu le s točko

Nogometaši Leipziga so v prvi današnji tekmi uvodnega kroga nemške bundeslige v gosteh pri Stuttgartu igrali neodločeno 1:1. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Leipzig igral do 59. minute.

V Stuttgartu so imeli gostje sicer terensko premoč in precej več strelov na gol, toda bili so neučinkoviti, izkazal pa se je tudi vratar domačih Florian Müller, ki je predvsem v drugem delu imel nekaj ključnih obramb.

Za vodstvo Leipziga je sicer že v osmi minuti poskrbel Christopher Nkunku, še pred odmorom pa je za končnih 1:1 zadel Naouirou Ahamada.

Že v soboto je v prvem derbiju nove sezone v Berlinu Union s 3:1 premagal Hertho. Uspešna je bila tudi največja tekmica Bayerna zadnjih let Borussia Dortmund, ki je tesno z 1:0 premagala Bayer Leverkusen. Werder Bremen je ob vrnitvi v bundesligo iztržil točko z Wolfsburgom.

Bayern pa je v petek začel obrambo naslova z visoko zmago s 6:1 v Frankfurtu proti zmagovalcu evropske lige Eintrachtu.

Uvodni krog nove sezone nemškega prvenstva se končuje danes, po tekmi pokalnega prvaka Leipziga v Stuttgartu se bosta popoldne merila še Köln in povratnik med prvoligaše Schalke.