9°C / 20°C
6°C / 16°C
4°C / 15°C

Povratnik Schalke brez točke, Dortmund pripeljal Modesta

Na zadnji tekmi prvega kroga nemške nogometne lige je danes Köln s 3:1 premagal Schalke. V drugi nedeljski tekmi je Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla igral 1:1 s Stuttgartom. Dortmund pa je danes sklenil enoletno pogodbo z Antonyjem Modestom kot zamenjavo za Sebastiena Hallerja.

Schalke se je v tej sezoni vrnil med prvoligaše, vrnitev pa se na današnji prvi tekmi ni iztekla po željah. Potem ko so gostje v Kölnu v 35. minuti ostali brez izključenega Dominicka Drexlerja, so domači v nadaljevanju zanesljivo prišli do zmage.

Nogometaši Leipziga so v prvi današnji tekmi pri Stuttgartu igrali neodločeno 1:1. Kampl je igral do 59. minute. V Stuttgartu so imeli gostje sicer terensko premoč in precej več strelov na gol, toda bili so neučinkoviti, izkazal pa se je tudi vratar domačih Florian Müller, ki je predvsem v drugem delu imel nekaj ključnih obramb.

Za vodstvo Leipziga je že v osmi minuti poskrbel Christopher Nkunku, še pred odmorom pa je za končnih 1:1 zadel Naouirou Ahamada.

Že v soboto je v prvem derbiju nove sezone v Berlinu Union s 3:1 premagal Hertho, Borussia Dortmund je tesno z 1:0 premagala Bayer Leverkusen. Werder Bremen je ob vrnitvi v bundesligo iztržil točko z Wolfsburgom. Bayern pa že je v petek začel obrambo naslova z visoko zmago s 6:1 v Frankfurtu proti zmagovalcu evropske lige Eintrachtu.

Borussia Dortmund pa je danes sporočila, da se je z dosedanjim igralcem Kölna dogovorila za enoletno sodelovanje. Modeste bo zamenjava za letošnjo okrepitev Sebastiena Hallerja, ki mora po odkritju tumorja na modih na kemoterapijo in bo dlje časa odsoten z igrišč.

Nemški mediji poročajo, da je Dortmund Kölnu za 34-letnega napadalca plačal pet milijonov evrov odškodnine, a bodo prestop uradno končali šele po opravljenih zdravniških pregledih.