15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Lens in Marseille sledita Parižanom

Nogometaši Lensa in Marseilla ostajajo najbližji zasledovalci vodilne ekipe francoskega prvenstva Paris Saint-Germaina.

Lens je v 19. krogu na domači zelenici premagal Auxerre z 1:0, Marseille pa je s 3:1 doma premagal Lorient.

Edini zadetek za Lens je v 59. minuti z bele pike dosegel Przemyslaw Frankowski, Auxerru pa je lov na izenačenje otežil drugi rumeni in posledično rdeči karton Souleymana Toureja.

Lens ima na lestvici po 19 tekmah 44 točk oz. tri manj od PSG, ki je odigral tekmo manj. Na tretjem mestu je Marseille z 42.

Ta je proti šestouvrščenemu Lorientu lovil šesto zaporedno zmago v ligi in do nje prišel po preobratu.

Teremas Moffi je namreč v 29. minuti zadel za Lorient, še pred polčasom pa je v 38. minuti izenačil Sead Kolašinac. V 54. je za vodstvo domačih zadel Alexis Sanchez, končni izid pa je v 59. postavil Jordan Veretout.

PSG tekma 19. kroga čaka v nedeljo, ko bo gostoval pri četrtouvrščeni ekipi lige Rennesu (34 točk).

Drevi bo še obračun Lyona in Strasbourga, dan kasneje pa bo Angers Mihe Blažiča gostil Clermont. Ostali nedeljski dvoboji so Lille - Troyes, Montpellier - Nantes, Reims - Nice, Toulouse - Brest in Monaco - Ajaccio.