15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Sociedad s tekmo več le še tri točke za Realom

V Španiji ta konec tedna nogometaši igrajo tekme 17. kroga. Krog ne bo popoln, saj nekatere ekipe igrajo tudi finalni turnir superpokala, kjer se bosta v nedeljo za lovoriko udarila stara tekmeca Barcelona in Real Madrid.

Danes pa je v ligaški tekmi Real Sociedad premagal Athletic Bilbao s 3:1.

V osrednjem današnjem obračunu sta se pomerila Sociedad, tretji na lestvici, ter Athletic Bilbao, ki je bil pred krogom sedmi. Poln izkupiček bi obema ekipama pomenil veliko, Sociedad bi se (ob tekmi več) tretjemu Realu približal na tri točke, Baski pa bi skočili tik za današnje tekmece na četrto mesto.

Alexander Sörloth in Takefusa Kubo sta Sociedad z zadetkoma v 25. in 37. minuti poskrbela za vodstvo Sociedada, ki ga je pred koncem polčasa znižal Oihan Sancet. A je nato pri Bilbau Yeray Alvarez v 60. minuti dobil rdeči karton zaradi prekrška v kazenskem prostoru, enajstmetrovko je uspešno izvedel Mikel Oyarzabal in tako potrdil zmago Sociedada.

V preostalih današnjih tekmah je Valladolid doma izgubil z Rayom Vallecanom z 0:1, v tej sezoni povsem razglašena Sevilla, ki se že nekaj časa giblje v ali tik nad območjem izpada v drugo ligo, pa je doživela nov poraz, tokrat je bila z 2:1 boljša Girona. Osasuna je z 1:0 premagala Mallorco, že v petek pa je četrti Villarreal igral le neodločeno 1:1 s Celto.

Zaradi superpokalnega turnirja v Savdski Arabiji - v finalu se bosta v el clasicu v nedeljo zvečer pomerila vodilna Barca in Real - so njuna dvoboja prestavili. Barcelono 1. februarja čaka obračun z Betisom, Real pa bo dan pozneje gostil Valencio.

V nedeljo bosta še tekmi Getafe - Espanyol in Almeria - Atletico Madrid, v ponedeljek pa še dvoboj Cadiz - Elche.