15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

Manchester City vsaj začasno pred Arsenal

Nogometaši Manchester Cityja so vsaj za en dan vnovič prevzeli vodstvo v angleški ligi. V 14. krogu so v gosteh z 1:0 premagali Leicester, z zmago pa za točko prehiteli Arsenal, ki bo svojo tekmo tega kroga odigral v nedeljo.

Pep Guardiola, trener Cityja, je precej spremenil prvo enajsterico. Nekaterim nogometašem je namenil počitek, na najboljšega strelca Erlinga Haalanda pa zaradi poškodbe ni mogel računati. To se je zagotovo pri rezultatu poznalo, njegovi varovanci kljub veliki terenski premoči in tudi premoči v strelih niso bili tako učinkoviti kot v prejšnjih tekmah. So pa vseeno dosegi zmagoviti gol, v 49. minuti je to z lepim strelom uspelo Belgijcu Kevinu de Bruyneju.

Leicester je pritisnil v zadnji tretjini tekme, v kateri je bil boljši tekmec, a ni izkoristil svojih priložnosti za izenačenje, bilo jih je kar nekaj.