15°C / 16°C
16°C / 20°C
12°C / 21°C

PSG z udarnim trojčkom premagal Troyes

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 13. krogu francoske lige s 4:3 premagali Troyes in se utrdili na vrhu lestvice.

Vodilni Parižani so imeli kljub terenski premoči kar nekaj dela s Troyesom. Po prvem polčasu je bil izid 1:1, potem ko je Mama Balde v tretji minuti goste popeljal v vodstvo, izenačil pa je Carlos Soler v 24. minuti po Neymarjevi podaji.

V drugem polčasu je Balde še drugič goste poskrbel za vodstvo gostov, Lionel Messi pa je zadel v 55. minuti za novo izenačenje. Argentinski velemojster je bil podajalec pri tretjem pariškem zadetku, ki ga je v 62. minuti dosegel Neymar, na 4:2 pa je povišal Kylian Mbappe z bele pike. Ante Palaversa je postavil končni izid v 88. minuti.

Danes bo še Strasbourg gostil Marseille.

V petek so nogometaši Lensa premagali Toulouse s 3:0 in se utrdili na drugem mestu prvenstvene lestvice, kjer imajo pet točk zaostanka za Parižani. Junak zmage Lensa je bil Lois Openda, ki je dosegel vse tri zadetke.

Belgijec Openda je zdaj pri sedmih golih, kolikor jih ima tudi Messi. Prvi strelec lige je Mbappe z 11 goli, drugi pa Neymar z desetimi. Brazilec ima tudi osem podaj, s čimer je drugi na lestvici v tem elementu, prvi je Messi z desetimi.

V nedeljo pa bo Angers Mihe Blažiča gostoval pri Monacu, sicer pa bodo še tekme Auxerre - Ajaccio, Nantes - Clermont, Brest - Reims, Rennes - Montpellier, Lorient - Nice in Lyon - Lille.