11°C / 19°C
12°C / 17°C
15°C / 19°C

Marseille boljši od Elsnerjevega Le Havra

Nogometaši Marseilla so v osmem krogu francoskega prvenstva na domačem Velodromu s 3:0 premagali Le Havre, ki ga s klopi vodi slovenski strateg Luka Elsner.

Velikan iz Provanse je do čvrstih temeljev za zmago prišel že v prvem polčasu, ko je v 18. minuti lastno mrežo zatresel Arouna Sangante, tri minute kasneje pa je bil natančen še Pierre-Emerick Aubameyang.

Pri Le Havru je v 40. minuti drugi rumeni karton prejel še Rassoul Ndiaye in otežil delo novemu prvoligašu. Končni izid je v 84. minuti postavil Ismaila Sarr.

Marseille je prekinil niz štirih tekem brez zmage v domačem prvenstvu in z 12 osvojenimi točkami skočil na šesto/sedmo mesto. Le Havre je po drugem zaporednem porazu padel na 13.

Monaco vodi na lestvici s 17 točkami, sledi Nice s 16, prvi favorit prvenstva Paris Saint-Germain pa je napredoval na tretje mesto in ima po zmagi proti Rennesu s 3:1 zdaj 15 točk. Toliko jih ima tudi četrti Brest.

PSG je že v prvem polčasu večernega dvoboja pri Rennesu napravil velik korak k zmagi, ko sta v 32. in 36. minuti zadela Vitinha ter Achraf Hakimi.

V drugem delu je nekaj upanja domačim v 56. minuti z golom vlil Amine Gouiri, a je že dve minuti kasneje s tako rekoč prvim stikom po zamenjavi zadel Randal Kolo Muani za končnih 3:1. Rennes je doživel prvi poraz v sezoni.

Popoldne je četrtouvrščeni Brest remiziral proti Toulousu (1:1), Lyon je tudi po osmih tekmah še brez zmage po tretjem remiju proti Lorientu (3:3), Lens in Lille pa sta se prav tako razšla z neodločenim izidom (1:1).

Tekma med Montpellierom in Clermontom je bila tik pred koncem prekinjena, o njeni usodi pa bo odločalo vodstvo tekmovanja. Montpellier je tik pred koncem dvoboja vodil s 4:2, ko je tik za gostujočim vratarjem Moryjem Diawom odjeknila petarda, nakar je glavni sodnik prekinil in kasneje odpovedal obračun.

Čuvaja mreže Clermonta so morali zaradi poškodbe noge na nosilih odnesti z igrišča. Ob kazanju sredinca proti domačim navijačem je nogometaš Clermonta Neto Borges prejel rdeči karton.

V petek je Nantes z 2:1 v gosteh ugnal Strasbourg, v soboto pa je Monaco v gosteh s 3:1 premagal Reims, Nice pa je bil prav tako na tujem z 1:0 boljši od Metza.