Oblačno Humidity: 62%
21°C
13°C / 14°C

Pred derbijem remi Liverpoola in Brightona

Nogometaši Liverpoola in Brightona so se v osmem krogu angleškega prvenstva razšli z neodločenim izidom 2:2. Ob 17.30 bo na vrsti še derbi kroga med Arsenalom in Manchester Cityjem.

Liverpool je imel priložnost, da se na vsega točko približa za zdaj še vodilnemu Tottenhamu, a je Brighton po neodločnosti v obrambi rdečih ob prostem strelu izenačil v 78. minuti prek Lewisa Dunka.

Brighton je povedel v 20. minuti po golu Simona Adingre, nato pa je še pred polčasom dvakrat zadel Mohamed Salah. Najprej je bil natančen v 40. minuti, pet minut kasneje pa je izkoristil še najstrožjo kazen.

Na lestvici ima Liverpool 17 točk in je tretji, Brighton pa je šesti in ima točko manj. Na vrhu je Tottenham, ki je po sobotni zmagi proti Lutonu (2:1) pri 20 točkah, sledi pa Manchester City z 18. Arsenal je četrti s 17 točkami, peta pa je Aston Villa, ki je zbrala 16 točk po današnjem remiju proti Wolverhamptonu (1:1).

West Ham in Newcastle sta igrala 2:2 ter s 14 oziroma 13 točkami sledita najboljši šesterici.

Že v soboto je enajsti Manchester United po preobratu premagal Brentford z 2:1, desetouvrščeni Chelsea pa je s 4:1 v gosteh premagal Burnley.