Oblačno Humidity: 59%
21°C
13°C / 14°C

Marseille vse manj nevaren PSG, za Angers upanje vse manjše

Nogometaši Marseilla v francoskem prvenstvu s slabimi rezultati v zadnjem času izgubljajo stik z vodilnim PSG.

V 27. krogu so si privoščili spodrsljaj, na domačem igrišču so igrali le 2:2 s Strasbourgom, pa čeprav so od 26. minute zaradi izključitve Leonardo Balerdija igrali z igralcem več in v drugem polčasu že vodili z 2:0.

Brez treh točk so ostali v zadnjih dveh minutah rednega dela, ko je oba gola za goste dosegel Jean Eudes Aholou. Marseille 11 krogov pred koncem za PSG zaostaja deset točk, gleda na predstave PSG v domačem prvenstvu je za Marseille upanje za naslov prvaka zelo majhno.

V naslednjih krogih se bo Marseiile celo mogel potruditi, da obrani drugo mesto. V odlični formi je tretjeuvrščeni Lens, ki je tokrat s 4:0 zmagal v Clermontu, tri gole je k zmagi prispeval Lois Openda. Slednji je dosegel najhitrejši "hat trick" v zgodovini francoske lige, za tri zadetke je med 31. in 35. minuto potreboval le štiri minute in 30 sekund.

Lens se je tako točkovno pobegnil četrtouvrščenemu Monacu, ki je na domačem igrišču z 0:1 izgubil proti Reimsu.

Od 27. kroga je še manj upanja, da bi se Angers, ekipa slovenskega reprezentanta Mihe Blažiča, rešil izpada. Tokrat so Blažič, ki je odigral celo tekmo, in soigralci na domačem igrišču z 0:2 izgubili proti Toulousu in na lestvici za predzadnjim Troyesom, ta je tokrat z 0:2 izgubil na gostovanju proti Lorientu, še naprej zaostajajo deset točk.

Izgubil je tudi 18. Ajjacio, z 1:0 ga je v gosteh premagal Montpellier.