12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Messi v 95. minuti rešil Parižane, Neymar poškodovan

Nogometaši Paris Saint-Germaina so v 24. krogu francoskega prvenstva premagali Lille s 4:3.

Parižani, ki so sredi tedna v ligi prvakov na prvi tekmo osmine finala izgubili proti Bayernu ter tako doživeli tretji poraz zapovrstjo v vseh tekmovanjih, so se proti Lillu želeli izogniti še četrtemu zaporednemu neuspehu, kar bi se jim zgodilo prvič po letu 2000.

Tekmo so dobro odprli, po podaji Neymarja je v 11. minuti zadel Kylian Mbappe. Brazilec pa je bil avtor drugega zadetka domačih, v 17. minuti mu je podal Vitinha. Gosti pa so se hitro vrnili v igro, v 24. minuti je za 2:1 poskrbel Bafode Diakite.

Jonathan David je izenačil za Lille v 58. minuti z bele pike, ta pa je dosegel svoj 15. gol sezone in se pridružil Folarinu Balogunu iz Reimsa na vrhu strelske lestvice. Njegov soigralec Jonathan Bamba je v 59. minuti Parižane pahnil na rob novega poraza, a se je PSG izvlekel najprej po zaslugi drugega Mbappejevega zadetka (87.), nato pa v 95. minuti še gola Lionela Messija.

Mbappe se je s tem pridružil Davidu in Balogunu pri 15 golih v sezoni, Neymar, ki je igro zaradi poškodbe gležnja zapustil na nosilih v 51. minuti, pa je pri 13 in 11 podajah, s čimer je prvi asistent lige. Drugi asistent je Messi z desetimi, Argentinec ima na svojem računu tudi 11 golov.

Danes so še tekme Brest - Monaco, Lorient - Ajaccio, Rennes - Clermont, Troyes - Montpellier, Lens - Nantes in Toulouse - Marseille.

V petek je Auxerre z 2:1 premagal Lyon, v soboto pa je najprej zasedba iz Nice igrala 0:0 z Reimsom, Strasbourg pa je z 2:1 premagal zadnjeuvrščeni Angers, pri katerem je Miha Blažič igral do 63. minute.

PSG ima ob tekmi več 56 točk, sledijo Marseille (49), Monaco (47) in Lens (46). Lille je peti z 41 točkami.