22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Real Madrid v Pamploni do treh točk

Nogometaši Real Madrida so v 22. krogu španskega prvenstva na tradicionalno zahtevnem gostovanju v Pamploni pri Osasuni zmagali z 2:0.

Aktualni evropski in španski prvaki so vprašanje zmagovalca rešili šele v zadnjem delu tekme. V 78. minuti je zadel Federico Valverde, v 90. pa je končni izid postavil Marco Asensio. S šestnajsto zmago je Real Madrid znižal zaostanek za vodilno Barcelono na pet točk.

Spodrsljaj je doživel tretjeuvrščeni Real Sociedad, ki je na domačem terenu iztržil zgolj neodločen izid proti ekipi iz spodnjega dela razpredelnice. Celta Vigo je z igralcem manj na 1:1 izenačila z avtogolom Robina Le Normanda v 93. minuti.

Betis je v boju za prva štiri mesta oz. ligo prvakov vpisal pomembne tri točke proti Valladolidu (2:1), Mallorca pa je doma zabeležila peto zaporedno zmago in Villarrealu zadala četrti poraz v nizu (4:2). V petek je Girona s 6:2 premagala Almerio.

V nedeljo so na sporedu dvoboji Elche - Espanyol, Rayo Vallecano - Sevilla, Atletico Madrid - Athletic Bilbao in Barcelona - Cadiz, 22. krog pa se bo končal v ponedeljek s tekmo Getafe - Valencia.