5°C / 17°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Milan ostaja na vrhu italijanske lige

Nogometaši Milana bodo tudi po 35. krogu italijanskega prvenstva na vrhu lestvice, potem ko so doma premagali Fiorentino z 1:0.

Rdeče-črnim je pomembno zmago priigral Rafael Leao, ki je v 82. minuti dosegel edini zadetek na tekmi.

Z goli bogatejša je bila tekma med Empolijem in Torinom, s 3:1 jo je dobil slednji. Torinčani so izkoristili številčno prednost, potem ko je bil najprej v 59. minuti izključen Valerio Verre, v 86. minuti pa je po drugem rumenem kartonu pordečel še Petar Stojanović.

Empoli, pri katerem je Leo Štulac vstopil v igro v 78. minuti, je sicer povedel v 56. minuti z zadetkom Szymona Zurkowskega, za preobrat sta poskrbela gola Andree Belottija v 79. (11-m) in 87. minuti, isti napadalec pa je nato "hat-trick" dopolnil v 96. minuti.

Pred tem je četrtouvrščeni Juventus z 2:1 premagal Venezio, za katero je Domen Črnigoj igral do 64. minute. Oba gola za Torinčane je prispeval branilec Leonardo Bonucci, ki je tako lepo obeležil svoj 35. rojstni dan.

V soboto je Cagliari izgubil proti Veroni z 1:2, Napoli si je z zmago s 6:1 proti Sassuolu zagotovil igranje v ligi prvakov, Sampdoria je z 1:0 dobila mestni derbi z Genoo, Spezia pa je izgubila proti Laziu s 3:4, pri čemer je en zadetek za goste prispeval Ciro Immobile, s 27 goli prvi strelec lige.

Danes bo še Udinese gostil milanski Inter Samirja Handanovića, Roma pa Bologno. V ponedeljek bosta krog sklenili Atalanta Josipa Iličića in Salernitana Vida Belca.