5°C / 17°C
10°C / 13°C
9°C / 15°C

Pomembni zmagi za Everton in Tottenham

Nogometaši Evertona so v 35. krogu angleške lige doma presenetili Chelsea in z golom Richarlisona v prvi minuti drugega polčasa zmagali z 1:0. S tremi osvojenimi točkami so sicer ostali v coni izpada, še naprej so na 18. mestu, a za 17., ki zagotavlja obstanek, ob tekmi manj zaostajajo le še dve točki.

Za Chelsea, ki je bil v prvem delu v podrejenem položaju, v drugem polčasu pa zapravil nekaj lepih priložnosti, Mason Mount je med drugim v enem poskusu zadel obe vratnici, poraz, šesti v prvenstvu, zaenkrat ni usoden. Če pa bodo Londončani v zadnjih štirih krogih nadaljevali s spodrsljaji, pa še lahko ostanejo brez lige prvakov.

Tottenham se jim je namreč približal na pet točk, potem ko je danes s 3:1 premagal Leicester, ki je zaradi nastopa v polfinalu konferenčne lige spočil kar osem igralcev. Domače je v vodstvo v 22. minuti z glavo popeljal Harry Kane, v drugem delu je dva gola dosegel Heung-min Son, obakrat mu je asistiral Dejan Kuluševski, poraz pa je v sodnikovem dodatku le ublažil Kelechi Iheanacho.

Ob 17.30 bosta tekmo na londonskem derbiju začela West Ham in Arsenal, če bodo uspešni topničarji, bodo Tottenham spet prehiteli, Chelseaju pa se bodo približali le na tri točke.