Oblačno Humidity: 84%
17°C
13°C / 14°C

Napoli uspešen tudi v Torinu, Lazio boljši od Rome

Nogometaši Napolija so storili še en korak k osvojitvi prvega naslova državnega prvaka po letu 1990. V 27. krogu italijanskega prvenstva so v gosteh s 4:0 ugnali Torino. Mestni derbi med Romo in Laziem je dobil slednji z 1:0, s tem pa je vsaj začasno skočil na drugo mesto prvenstvene lestvice. Zvečer sledi še derbi Inter - Juventus.

Kot vedno je bil tudi tokrat rimski derbi izjemno napet, dobili pa so ga nogometaši Lazia. Odločilni trenutek se je zgodil že v 32. minuti tekme, ko je Brazilec v vrstah Rome Ibanez je prejel drugi rumeni karton, tako da je bila v nadaljevanju ekipa Joseja Mourinha v podrejenem položaju.

Edini gol je "padel" v 65. minuti, ko je za Lazio zadel Mattia Zaccagni. Roma je sicer izenačila takoj v naslednjem napadu. Strelec je bil Casale, a je Var zadetek razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Do konca se izid ni spremenil, tako da je Lazio še drugič to sezono premagal mestnega tekmeca, z zmago pa je - vsaj začasno - skočil tudi na drugo mesto serie A.

Že pred tem je vodilni Napoli prišel do 23. prvenstvene zmage, pri kateri sta spet blestela zvezdnika Victor Osimhen in Khvicha Kvarachelia. Prvi je dosegel dva gola, drugi pa k zmagi prispeval zadetek z bele pike in asistenco.

Martin Turk je za Sampdorio branil vso tekmo proti Veroni in se veselil zmage s 3:1, ki ekipi iz Genoe še ohranja nekaj upanja, da si zagotovi obstanek. Manolo Gabbiadini je v prvem polčasu dosegel dva gola za domače, v 88. minuti je za nekaj negotovosti poskrbel Davide Faraoni, v sedmi minuti sodnikovega dodatka pa je zmago gostiteljev potrdil Alessandro Zanoli.

Zmago je vknjižila tudi Fiorentina, z 1:0 je bila boljša od Lecceja.