13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Rennes v Parku princev ugnal PSG

Nogometaši Rennesa so poskrbeli za največje presenečenje 28. kroga francoske nogometne lige. Na stadionu Park princev so z 2:0 premagali PSG, ki je v francoskem prvenstvu prvič po 35 tekmah izgubil pred svojimi navijači.

PSG je na domačem stadionu v francoskem prvenstvu nazadnje izgubil aprila 2021, ko ga je ugnal Lille. Na naslednjih 35 tekmah so Parižani dosegli 30 zmag in pet remijev.

A očitno je Rennes ekipa, ki francoskim prvakom z Lionelom Messijem in Kylianom Mbappejem
nikakor ne ustreza, saj je dobil tudi prvo tekmo na domačem stadionu Roazhon Park (1:0).

Tokrat sta za zmagovalce zadela Karl Toko Ekambi (45.) in Chimuanya Ugochukwu (48.). Najlepšo priložnost za gostitelje, ki so doživeli četrti poraz v sezoni, je v 84. minuti po predložku Mbappeja zapravil Marco Verratti.

PSG ima na lestvici še vedno veliko prednost pred zasledovalci, Rennes pa se je prebil na peto mesto in se še naprej bori za evropska tekmovanja,

Še naprej je uspešna Nica, ki se je razšla z Lorientom 1:1 in že 11. krogov ni doživela poraza. Za goste je zadel Bamo Meite (30.), točko pa je domačim zagotovil Gaetan Laborde (78.). Ekipi sta na sedmem in osmem mestu na lestvici.

Montpellier je z 2:1 ugnal Clermont po zaslugi učinkovite igre v drugem delu. Ob polčasu so vodili gostje. V obračunu z dna razpredelnice sta se Troyes in Brest razšla 2:2.

Do prve zmage po štirih krogih pa je prišel četrtouvrščeni Monaco, ki je Ajaccio odpravil z 2:0. Zadela sta Wissam Ben Yedder (28.) in Krepin Diatta (84.).