8°C / 18°C
6°C / 14°C
4°C / 15°C

Parižani z zmago spet na vrhu francoske lige

Francoski nogometni prvak Paris Saint-Germain je v 7. krogu domače lige proti Brestu vpisal pričakovano zmago. Slavil je z 1:0. Ob 21. uri bo še tekma Marseilla in Lilla.

Parižani so edini gol dosegli 30. minuti, ko je udarila naveza Lionel Messi-Neymar. Prvi je bil podajalec, drugi pa strelec. Neymar je še utrdil prvo mesto med strelci, je pri osmih zadetkih oziroma pri enem več od soigralca Kyliana Mbappeja. Ob tem je tudi pri šestih asistencah, v tem pogledu je drugi na lestvici, pred njim je od danes Messi s sedmimi. Gostje bi sicer lahko na tekmi dobili kaj več od minimalnega poraza, a je Islam Slimani v 71. minuti zapravil enajstmetrovko.

Že v petek je Lens, ki je zelo dobro začel sezono in vztraja pri vrhu lestvice, z 1:0 premagal Troyes.

V nedeljo bo Strasbourg igral proti Clermont, Toulouse proti Reimsu, Ajaccio proti Nici, Angers Mihe Blažiča proti Montpellieru, Lorient proti Nantesu, Rennes proti Auxerru, Monaco pa proti Lyonu.

Na lestvici ima PSG na vrhu 19 točk, sledi mu Lens s 17, tretji je Marseille s 16, a slednjega danes še čaka tekma.