12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Partizan in Crvena zvezda remizirala na 172. večnem derbiju

24. kolo elitnega srbskega nogometa je prineslo že 172. večni derbi med Partizanom in Crveno zvezdo. Pred 45.000 navijači sta največja kluba v Srbiji prikazala odlično srečanje z velikim številom priložnosti in zanimivih trenutkov.

Crvena zvezda je v derbiju kola gostila Partizan. V prvem polčasu so bili veliko nevarnejši rdeče-beli, ki so napadalno igro uspeli v 44. minuti tudi kronati z zadetkom. Po predložku iz desne strani je Ndiaye spustil žogo za Spajića, ki je iz sedmih metrov dosegel prvi zadetek na srečanju. Partizan je hitro odgovoril, saj je že dve minuti kasneje z golom Saldanhe prišel do izenačenja.

V 51. minuti tekme je Partizan po protinapadu dosegel nov zadetek, ko je Kalulu poslal žogo pod rokama Glazerja in povedel svojo ekipo v prvo vodstvo na srečanju. Po prejetem golu so rdeče-beli začeli s še bolj napadalnejšo igro. To se jim je izplačalo, saj so v 67. minuti po predložku Hvanga in zadetku Ndiayeja prišli do izenačenja. Nedolgo za tem je Partizan ostal brez kaznovanega Severine, ki je dobil svoj drugi rumeni karton. Do konca srečanja je Zvezda imela še kar nekaj priložnosti za zadetek, a se je obramba Partizana z vratarjem Jovanovićem na čelu izkazala z borbenostjo, in svoji ekipi prinesla točko.

Zelo zanimiv podatek je ta, da je Crvena zvezda na tekmi zabeležila kar 29 strelov, od tega 12 v okvir vrat, na drugi strani pa je Partizan le štirikrat zapretil vratom rdeče-belih, od tega trikrat v okvir gola. Kljub statistični premoči Crvene zvezde se je srečanje končalo z izenačenim izidom.

IMT Novi Beograd je na domačem terenu proti Javorju proslavil zelo pomembno zmago za obstanek v ligi. Prvi so v 40. minuti povedli domačini z golom Lutovca, 20 minut kasneje pa so gostje uspeli izenačiti. Za končnih 2:1 v korist IMT-ja je z pravim evrogolom iz razdalje poskrbel Luka Luković.

Napredak in TSC Bačka Topola sta se na tekmi v Kruševcu, kjer ni bilo veliko priložnosti za zadetek, razšla z rezultatom 0:0.

Radnički 1923 je z 1:0 premagal Radnik iz Surdulice, ter obdržal dobro formo. Nogometaši Radničkega 1923 se sedaj nahajajo na visokem petem mestu, in ostajajo v bitki za evropska mesta.

Novi Pazar je v gosteh pri Spartaku zmagal z minimalno razliko 0:1, edino gol na srečanju pa je v 77. minuti tekme dosegel Adetunji Adeshnina.

Vojvodina je v 96. minuti prišla do popolnega preobrata proti Voždovcu, ki je po prvem polčasu vodil z 0:1. Domači Vojvodini je za preobrat dodatno pomagala izključitev gostujočega igralca Pirgića, ki je v 78. minuti dobil rdeči karton. Vojvodina je nato v 83. in 96. minuti dosegla dva zadetka, in osvojila prve tri točke v spomladanskem delu sezone.

Mladost Lučani so proti ekipi Čukarički v 31. sekundi tekme dosegli edini gol na srečanju, strelec pa je bil Žarko Udovičić.

Zadnje srečanje 24. kola med Železničarjem iz Pančeva in Radničkim iz Niša je prineslo kar dva preobrata. Domači Železničar je z golom Stefana Hajdina v 31. minuti prvi povedel, 6 minut kasneje pa je sledilo izenačenje, ko je strelec bil Vanja Ilić. Gostje iz Niša so povedli iz enajstmetrovke v 41. minuti, kar je bil tudi končni rezultat prvega polčasa. Gostje so drugi polčas začeli zelo napadalno, kar se jim je izplačalo, saj so z novim golom Hajdina in prvim Lakićevića uspešno preobrnili tekmo, in zmagali s 3:2.