12°C / 18°C
16°C / 22°C
9°C / 16°C

Razigrani Hodža dosegel tri zadetke za zmago nad Osijekom

V 26. kolu elitnega hrvaškega nogometa so bile na sporedu zanimiva srečanja. Istra 1961 proti Varaždinu nadoknadila dva gola zaostanka, Lokomotiva s tremi goli v drugem polčasu premagala Rudeš, Hajduk prišel do zmage proti Gorici, Hodža s tremi zadetki Rijeki prinesel tri točke, Dinamo pa na zadnjem srečanju kola do treh točk proti Slaven Belupu.

Varaždin – Istra 1961 2:2
Prvo srečanje 26. kola sta odigrala domači Varaždin in Istra 1961. Domačini so povedli v 16. minuti, ko je Šego zaposlil Mitrovskega, ta pa je iz neposredne bližini premagal vratarja Istre. V 31. minuti so domačini z odličnim strelom Dabre iz razdalje podvojili svoje vodstvo, Dabra pa je dosegel svoj prvenec po povratku v hrvaško prvenstvo. Pred koncem prvega polčasa je Istri po golu Valinčića uspelo zmanjšati zaostanek na en zadetek. Za izenačenje in končnih 2:2 pa je v 83. minuti tekme z golom iz enajstmetrovke poskrbel Vuk. Varaždin je tako ostal na točki prednosti pred Istro 1961.

Lokomotiva – Rudeš 3:0
Lokomotiva je v Zagrebu gostovala Rudeš. Gostje so v prvem polčasu imeli nekaj dobrih priložnosti za zadetek, a so te ostale neizkoriščene. Lokomotiva se je v drugem polčasu prebudila, in dosegla kar tri zadetke. Prvega je z glavo dosegel Marić, drugega Šotiček iz voleja, obakrat pa je asistiral Mudražija. V 79. minuti pa je po protinapadu svoj drugi gol dosegel Šotiček, ki je postavil končnih 3:0.

HNK Gorica - Hajduk 0:3
Hajduk je za razliko od Lokomotive vse tri zadetke dosegel v prvem polčasu. Prvega je dosegel Livaja v 22. minuti, ko je z glavo premagal vratarja Gorice, drugega je v 22. minuti dosegel Benrahou, končnih 0:3 pa je postavil Pukštas, ki je dosegel gol z glavo. Hajduk bi lahko še povečal vodstvo, a se to do konca srečanja ni zgodilo.

Rijeka - Osijek 3:0
Rijeka in Osijek sta odigrala že svojo stoto medsebojno tekmo v hrvaškem prvenstvu. Prvi gol na srečanju so gledalci videli v 21. minuti, ko je Veldin Hodža z natančnim strelom premagal vratarja Labrovića. Hodža je v 23. minuti z novim golom podvojil vodstvo, kar je bil tudi končni rezultat prvega polčasa. Hodža je v 63. minuti podaji Fruka z izjemnim lobom dosegel še svoj tretji zadetek in postavil končnih 3:0 v korist Rijeke.

Dinamo - Slaven Belupo 5:2
Zadnje srečanje 26. kola sta odigrala Dinamo in Slaven Belupo. Zagrebčani so povedli že v 7. minuti, ko je iz velike razdalje natančno udaril Halilović in uspešno premagal gostujočega vratarja. Vodstvo je nato v 19. minuti povečal Vidović, a je Lepinjica po asistenci Štrkalja s peto hitro zmanjšal vodstvo na 2:1. Pol ure pred koncem tekme je Slaven Belupo z golom Šakote in po napaki domače obrambe izenačil na 2:2. Branilec naslova Dinamo je nato pokazal zakaj sodi med najboljšimi ekipami v hrvaškem prvenstvu, saj mu je uspelo zadeti še kar zadetke. Kulenović je v 70. minuti zadel iz enajstmetrovke, nato pa je Baturina dodal še dva zadetka in postavil končnih 5:2 v korist Dinama.