22°C
15°C / 22°C
8°C / 15°C

Partizan in Crvena zvezda tudi po zimskem premoru ne popuščata

Z 20. kolom elitnega srbskega nogometa se tudi tamkajšnje ekipe vračajo v pogon. Partizan in Crvena zvezda sta pričakovano ugnala svoje nasprotnike in s tem nakazala, da bo boj za osvojitev srbskega prvenstva še zelo zanimiv. Tretje uvrščena ekipa na lestvici Bačka Topola je z zmago proti IMT-ju ostala na 10 točk zaostanka za vodilnim Partizanom.

Spomladanski del tekmovanja sta odprli ekipi Radnik Surdulica in Čukarički. Slednji se bori za uvrstitev v evropska tekmovanja, na drugi strani pa se Radnik Surdulica bori za obstanek v ligi, saj je trenutno na zadnjem mestu. Čukarički je z dvema goloma Miladinovića in avtogolom Abubakarja prišel do zanesljive zmage s 0:3.

Na srečanju med ekipama Železničar Pančevo in Novi Pazar so gledalci videli kar štiri zadetke. Domačini iz Pančeva so vodili vse do sodnikovega podaljška drugega polčasa, takrat pa je bil s strelom iz enajstih metrov uspešen Sejduba Suma, ki je postavil končni rezultat 2:2.

Vodilna ekipa prvenstva Partizan je gostovala pri Javorju. Obe ekipi sta prikazali zelo borbeno srečanje, saj je sodnik skozi celotno tekmo pokazal kar osem rumenih in en rdeč karton. Edini gol na srečanju je za črno-bele v 62. minuti dosegel Matheus Saldanha, ko je iz neposredne bližine zadel z peto. V 77. minuti so gostje ostali brez kaznovanega branilca Nikole Antića, a so kljub temu uspeli zadržati minimalno prednost.

Crvena zvezda je spomladanski del prvenstva začela odlično, saj je proti Voždovcu do 16. minute vodila že z 2:0. Voždovac je nato z vztrajno igro prišel do znižanja vodstva, Mihajlo Nešković je v 86. minuti igre s strelom iz razdalje premagal Popovića na vratih rdeče-belih. To je bil tudi končni rezultat, Crvena zvezda se pa je Partizanu zopet približala na točko zaostanka.

Vojvodina in Mladost Lučani sta si v Novem Sadu razdelila točke. Oba gola sta bila dosežena v izdihljajih tekme, prvi pa so do zadetka prišli nogometaši Vojvodine. Andrija Radulović je v 83. minuti dosegel zadetek iz najstrožje kazni. Domačini so že mislili da so osvojili vse tri točke, a je po kotu Varjačića najvišje skočil Patrick Friday Eze, ki je z glavo zatresel mrežo nasprotnika in svoji ekipi prinesel točko.

Na ostalih srečanjih je Radnički 1923 doma s 3:2 premagal ekipo Radnički Niš. Bačka topola je v borbi za evropska mesta v Beogradu z 0:2 premagala IMT, 20. kolo pa sta zaključila Napredak in Spartak, ki sta se razšla z rezultatom 1:1.