11°C / 19°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Po remiju na derbiju Arsenal spet vodilna ekipa angleške lige

Na derbiju 17. kola angleškega prvenstva med Liverpoolom in Manchester Unitedom ni bilo zmagovalca, tekmeca sta se razšla brez golov, s čimer so bili še najbolj zadovoljni nogometaši Arsenala, ki so spet vodilna ekipa prvenstva.

Arsenal je še pred derbijem, na katerem je United prvič v sezoni remiziral, uspešno opravil svojo nalogo, z 2:0 je doma ugnal Brighton. Londončani v prvem polčasu kljub premoči niso našli poti do mreže, v drugem pa so vendarle strli odpor tekmeca.

V 53. minuti je najprej zadel Gabriel Jesus, v 87. minuti je zmago potrdil Kai Havertz. Varovanci Mikela Artete imajo zdaj točko prednosti pred Liverpoolom in Aston Villo.

Slednja je prav tako nadaljevala dobre predstave, v gosteh je bila z 2:1 boljša od Brentforda. Po prvem polčasu je zaostajala, v zadnjem delu pa je izkoristila številčno premoč na igrišču, potem ko je sodnik v 71. minuti izključil Bena Meeja.

V 77. minuti je izenačujoči gol dosegel Alex Moreno, zmago pa je gostom v 85. minuti zagotovil Ollie Watkins, nekdanji igralec Brentforda, ki je po kotu zadel z glavo.

West Ham je doma s 3:0 ugnal Wolverhampton, dva gola je dosegel Mohamed Kudus, Lucas Paqueta pa je bil podajalec pri vseh zadetkih.