12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Arsenal in Aston Villa ne popuščata

V 17. kolu angleške nogometne lige je na sporedu derbi med do tega kroga vodilnim Liverpoolom in Manchester Unitedom, še pred tem pa sta svojo nalogo uspešno opravila najbližja zasledovalca Liverpoola Arsenal in Aston Villa, ki sta ga z zmagama vsaj začasno prehitela na lestvici.

Arsenal je doma z 2:0 ugnal Brighton, Villa pa je bila v gosteh z 2:1 boljša od Brentforda.

Londončani v prvem polčasu kljub premoči niso našli poti do mreže, v drugem pa so vendarle strli odpor tekmeca. V 53. minuti je najprej zadel Gabriel Jesus, v 87. minuti je zmago potrdil Kai Havertz.

Aston Villa je po prvem polčasu zaostajala, v zadnjem delu pa je izkoristila številčno premoč na igrišču, potem ko je sodnik v 71. minuti izključil Bena Meeja. V 77. minuti je izenačujoči gol dosegel Alex Moreno, zmago pa je gostom v 85. minuti zagotovil Ollie Watkins, nekdanji igralec Brentforda, ki je po kotu zadel z glavo.

West Ham je doma s 3:0 ugnal Wolverhampton, dva gola je dosegel Mohamed Kudus, Lucas Paqueta pa je bil podajalec pri vseh zadetkih.