10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Polom Wolfsburga v Dortmundu, Hertha v vse večjih težavah

Nogometaši Borussie Dortmund so danes v tekmi 30. kroga nemške lige visoko, s kar 6:1, odpravili Wolfsburg ter se začasno spet približali velikemu tekmecu Bayernu na šest točk zaostanka. Nemški prvaki bodo igrali v nedeljo, ko bo igral tudi tretji Bayer Leverkusen v derbiju kroga z Leipzigom Kevina Kampla.

Dortmund ni dovolil nikakršnega presenečenja. Wolfsburg je bil enakovreden v prvi četrtini tekme, potem pa klonil v le nekaj minutah, saj so domači med 24. in 28. minuto dosegli tri gole; začel je novinec na tekmah bundeslige Tom Rothe, nadaljevala Axel Witsel in Manuel Akanji, še pred polčasom pa je zadel še Emre Can, nato je prvega od dveh zadetkov na tekmi prispeval še prvi zvezdnik Rumeno-črnih Erling Haaland.

Ta je nato dosegel zadnji domači gol v drugem polčasu, gostom je uspelo le kozmetično popraviti vtis s častnim golom.

Freiburg, ki lovi mesta za uvrstitev v ligo prvakov, je s tekmo več po točkah ujel Leipzig (51). Za pomembne tri točke sta proti Bochumu poskrbela Roland Sallai z dvema goloma in Lukas Kübler.

V boju ekip, ki se borita za obstanek oziroma za mesta nad nevarnim območjem, pa je bil danes boljši Augsburg, ki je z 1:0 premagal Hertho Berlin. Ta ostaja na predzadnjem mestu v ligi s 26 točkami.