10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

Zadnjeuvrščena Salernitana do zmage v Genovi

Zadnjeuvrščena Salernitana je v 33. krogu italijanske nogometne lige v gosteh premagala Sampdorio z 2:1, Empoli pa je v gosteh pri Udinesesju izgubil z 1:4.

Salernitana, pri kateri je Vid Belec branil od 70. minute, je že po šestih minutah vodila z 2:0 in tokrat zdržala do konca za zmago, ki jo je sicer ohranila v boju za obstanek, a bo to težko dosegla ob dejstvu, da ima za rešilnim 17. mestom devet točk zaostanka, a tudi še dve tekmi v dobrem.

Empoli, pri katerem ni igral Leo Štulac, zato pa je bil Petar Stojanović na igrišču do 71. minute, je tokrat pokleknil v Vidmu, kjer je domači Udinese s tremi goli v drugem polčasu tekmo odločil v svoj prid.

Na prvi današnji tekmi je Cagliari, ki drži 17. mesto, ob obisku enega svojih najboljših nogometašev v zgodovini, nekdanjega urugvajskega reprezentanta Enza Francescolija, dosegel pomembno zmago v boju za obstanek, ko je z 1:0 ugnal Sassuolo.

Že v petek sta igrala vodilna kluba. Nogometaši Interja so v uvodni tekmi kroga v gosteh premagali Spezio s 3:1 in se prebili na vrh lestvice. Toda tega je par ur pozneje spet zasedel Milan, ki je ugnal Genoo z 2:0. Rdeče-črni imajo tako spet dve točki prednosti pred mestnim tekmecem, a hkrati tudi tekmo več.

Danes bo še Fiorentina igrala proti Venezii Domna Črnigoja, Juventus proti Bologni in Lazio proti Torinu.

Krog bodo v ponedeljek končali Napoli in Roma ter Atalanta Josipa Iličića in Hellas Verona.