5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Pomembni zmagi Arsenala in Evertona

V nedeljskih popoldanskih tekmah 36. kroga angleške nogometne lige sta pomembni zmagi vknjižila londonski Arsenal in liverpoolski Everton. Topničarji so v boju za uvrstitev v ligo prvakov na domačem igrišču z 2:1 strli Leeds, Everton pa je bil v boju za obstanek v gosteh boljši od Leicestra.

Arsenal je proti Leedsu z goloma Eddia Nketiaha vodil z 2:0, v 27. minuti pa dobil še prednost igralca več na igrišču, saj je moral zaradi grobega starta predčasno pod prho Luke Ayling. Videti je bilo, da bo Arsenal z lahkoto prišel do točk, a ni bilo tako. Gostitelji so sicer imeli premoč, si pripravili še nekaj priložnosti, toda v 66. minuti je Diego Llorente zaostanek Leedsa znižal, to je bil nasploh prvi strel v okvir domačih vrat.

V sodniškem dodatku so imeli gosti celo priložnost za izenačenje, niso je izkoristil in domači so se lahko oddahnili. S četrto zaporedno zmago so se Chelseaju na tretjem mestu približali na vsega točko, petouvrščenemu Tottenhamu pa tri kroge pred koncem bežijo za štiri.

Leeds je padel na 18. mesto, ki ne zagotavlja obstanka. Prehitel ga je Everton, ki je do pomembnih točk prišel v Leicestru. Vsi goli so padli v prvi tretjini tekme, Liverpoolčane je najprej v vodstvo popeljal Vitalij Mikolenko, izenačil je Patson Daka, končni izid je v 30. minuti postavil Mason Holgate.

West Ham je s 4:0 premagal odpisani Norwich, dva gola je k temu prispeval Said Benrahma, po enega pa Michail Antonio in Manuel Lanzini z enajstmetrovke.

Ob 17.30 uri se bo začela še tekma med Manchester Cityjem in Newcastlom.