5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Sevilla v 95. minuti do točke pri Villarealu

Prvi današnji tekmi 35. kroga španske nogometne lige so postregli z remijema. Najprej sta se brez golob razšla Getafe in Rayo Vallecano, popoldan pa še Villarreal in Sevilla z izidom 1:1 (0:0). Zvečer bo na sporedu madridski derbi med Atleticom in Realom.

V Villarealu so zadetki padli šele v sami končnici. Villareal, ki po polfinalu lige prvakov še ni bil povsem svež, je povedel v 86. minuti po golu Argentinca Giovannija Lo Celsa. In vse do 95. minute je kazalo, da bodo gostitelji osvojili vse tri točke, ko je za goste po gneči v kazenskem prostori ob izvedbi kota zadel Francoz Jules Kounde.

Sevilla ostaja treja v prvenstvu in je v dobrem položaju, da si v novi sezoni priigral ligo prvakov, kamor vodijo prva štiri mesta lalige. S točko je Sevilla korak bližje temu cilju, saj ima pred petouvrščenim mestnim tekmecem Betisom zdaj sedem točk prednosti, do konca pa so še trije krogi. Villareal je sedmi.

Getafe je v tokrat zamudil priložnost, da si priigra mirno končnico v prvenstvu. Ostaja na 15. mestu, od 18. Mallorce ga loči le pet točk.