10°C / 13°C
9°C / 15°C
7°C / 20°C

PSG brez težav proti Angersu, Marseille po hudem boju boljši od Nantesa

PSG je v 33. krogu francoskega nogometnega prvenstva v gosteh premagal Angers s 3:0 in je le še točko oddaljen od jubilejnega desetega naslova državnega prvaka, medtem ko je drugouvrščeni Marseille po hudem boju na kolena položil Nantes s 3:2. Razlika med PSG in Marseillom je pet krogov pred koncev še naprej 15 točk.

Parižani so vse dvome o zmagi razrešili v prvem polčasu, ko sta zadela Kylian Mbappe in Sergio Ramos, v drugem polčasu pa je piko na i postavil Marquinhos.

Marseille je z manjšimi težavami ukanil Nantes, a se zavoljo poraza tretjeuvrščenega Rennesa v Strasbourgu utrdil na drugem mestu. Rennes, Strasbourg in Monaco imajo šest točk manj od Marseilla.

Za Marseille je dva gola dosegel Dimitri Payet, zmagovitega pa Amine Harit. Za Nantes, ki je na Azurni obali dvakrat vodil, je prvi gol zabil Andrei Girottom, drugega pa Marcus Coco.

Rennesu je spodrsnilo v alzaški prestolnici. Za gostitelje sta zadela Habib Diallo in Ludovic Ajorque, za Rennes pa Martin Terrier.

Na drugih tekmah sta se Bordeaux in St. Etienne razšla z 2:2, Lorient je premagal Metz z 1:0, z istim izidom je bil Monaco boljši od Nice. Reims je z 2:1 ukanil Lille, Clermont je slavil v Troyesu z 1:0, Lens v Montpellieru z 2:0, Brest pa je premagal Lyon z 2:1.