5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Real Madrid na Bernabeuu s 6:0 premagal Levante

Štiri dni po porazu na mestnem derbiju proti Atleticu (0:1) Jana Oblaka je španski nogometni prvak Real Madrid na domačem stadionu v 36. krogu la lige s 6:0 premagal Levante. Slednji je tako dva kroga pred koncem prvenstva ostal tudi brez teoretičnih možnosti, da ohrani prvoligaški status.

Vinicius Junior je pri visoki zmagi varovancev Carla Ancelottija dosegel hat-trick (45., 68., 83. minuta), medtem ko je kapetan hrvaške reprezentance Luka Modrić zbral tri podaje.

Karim Benzema pa se je z golom na večni lestvici strelcev kraljevega kluba na drugem mestu izenačil z Raulom s 323 zadetki. Pred njima je le Cristiano Ronaldo s 450.

Madridski Real sicer 28. maja v Parizu čaka še finale lige prvakov v Parizu proti Liverpoolu.

Pred večernim obračunom je Villarreal v gosteh s 5:1 porazil Rayo Vallecano. Za rumeno podmornico je dvakrat zadel Alfonso Pedraza (3., 88. minuta).

Prepričljiv je bil tudi Real Sociedad, ki je s 3:0 premagal Cadiz. Ta je kljub porazu na 17. mestu prvenstvene lestvice, ki še zagotavlja obstanek v primeri. Levante ima na 18. šest točk manj, poleg tega je slabši tudi na medsebojnih tekmah, tako da zanj ni več rešitve.