5°C / 13°C
5°C / 17°C
7°C / 14°C

Tottenham začinil bitko za ligo prvakov

Londonski nogometni derbi med Tottenhamom in Arsenalom v okviru zaostale tekme 22. kroga je poskrbel, da bo v zadnjih dveh krogih bitka za zadnji dve mesti v ligi prvakov še malce bolj napeta. Tottenham je namreč zmagal s 3:0 in se četrtouvrščenemu današnjemu tekmecu približal zgolj na točko.

Tottenham ima na petem mestu 65 točk, Arsenal 66, teoretično pa je na tretjem mestu ulovljiv še Chelsea s 70 točkami. Na vrhu bitko za naslov bijeta Manchester City in Liverpool, pri čemer prvi vodi za tri točke (89-86).

Izbranci Antonia Conteja so danes dokaj zanesljivo ugnali tekmeca iz Severnega Londona. Harry Kane je v 22. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, tekma se je dodatno nagnila na stran domačih po izključitvi Roba Holdinga v 33. minuti.

Številčno prednost je nato najprej spet unovčil Kane, ko je iz bližine zadel z glavo v 37. minuti, na 3:0 pa je po Kanovi podaji povišal Heung-min Son v 47. minuti.