13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

Roma in Bayer do lepe prednosti, remi Arsenala

Italijanska Roma in nemški Bayer iz Leverkusna sta na prvih tekmah osmine finala v nogometni evropski ligi zabeležila zmagi z 2:0. Vodilno moštvo angleškega prvenstva, Arsenal, pa je v Lizboni igralo neodločeno proti tamkajšnjemu Sportingu (2:2).

Arsenal je dvoboj v Lizboni dobro začel in povedel prek Williama Salibe v 22. minuti. Domači so izenačili 12 minut kasneje po golu Goncala Inacia, v drugem polčasu pa so kronali premoč v 55. minuti, ko je bil natančen Paulinho. Veselje domačih pa ni trajalo dolgo, saj je šest minut kasneje lastno mrežo zatresel Hidemasa Morita.

Dvoboj Rome in španskega Reala Sociedada je dobil italijanski predstavnik. V prvem polčasu se je pod zadetek varovancev Joseja Mourinha v večnem mestu podpisal Stephan El Shaarawy v 13. minuti, v drugem pa je bil v 87. minuti uspešen še Marash Kambulla.

Bayer Leverkusen je upravičil vlogo favorita proti madžarskemu Ferencvarosu. V deseti minuti je za domače zadel Kerem Demirbay, v 86. minuti pa je za končnih 2:0 zadel Edmond Tapsoba.

V prvem delu sporeda sta se pomerila še Union Berlin in Union St. Gilloise ter se razšla z remijem 3:3. Belgijci so povedli po golu Victorja Bonifaceja v 28. minuti, še pred polčasom pa je v 42. minuti izenačil Josip Juranović.

V drugem polčasu so padli še štirje goli. Belgijce je vnovič v vodstvo popeljal Yorbe Vertessen v 58. minuti, Robin Knoche pa je izenačil za Berlinčane, potem ko je v 69. minuti v mrežo pospravil svoj odbitek po zapravljeni enajstmetrovki. Za še tretje vodstvo Uniona St. Gilloisa je v 72. minuti drugič na tekmi zadel Boniface, končni izid pa je postavil Sven Michel v 89. minuti.

Ob 21. uri bodo še obračuni Juventus - Freiburg, Manchester United - Betis, Sevilla - Fenerbahče (slovenski reprezentant Miha Zajc bo dvoboj začel na klopi) in Šahtar Doneck - Feyenoord.

Povratne tekme bodo naslednji četrtek, žreb parov četrtfinala in polfinala pa bo 17. marca v Nyonu.