13°C / 20°C
13°C / 18°C
13°C / 19°C

West Ham na Cipru do lepe prednosti

Nogometaši angleškega West Hama in francoskega kluba Nice so na prvih tekmah osmine finala v evropski konferenčni ligi prišli do gostujočih zmag, medtem ko se je španski Villarreal moral zadovoljiti z remijem v Belgiji. Preostale štiri tekme bodo na sporedu ob 21. uri, ena pa je bila odigrana že v torek.

West Ham je že na Cipru proti ekipi AEK iz Larnake prišel do lepe prednosti za povratno tekmo. Michail Antonio je dosegel gola v 36. minuti ter v sodnikovem dodatku prvega polčasa, v drugem pa sta mreži mirovali.

Do prednosti so na gostovanju pri moldavskem Šerifu iz Tiraspola prišli tudi nogometaši Nice, potem ko je v zaključku prvega polčasa zadel Ayoub Amraoui.

Španski Villarreal pa je iz Belgije odnesel neodločen izid. V 28. minuti je rumena podmornica povedla po golu Manuela Triguerosa, v drugem polčasu pa je za Anderlecht izenačil Anders Dreyer (57.).

Že v torek je nizozemski AZ Alkmaar na gostovanju z 2:1 premagal italijanski Lazio. Ob 21. uri bodo še dvoboji Basel - Slovan Bratislava, Fiorentina - Sivasspor, Gent - Istanbul Basaksehir in Lech Poznanj - Djurgardens.

Povratne tekme bodo naslednji teden, v sredo bosta igrala Istanbul Basaksehir in Gent, preostalih sedem dvobojev bo v četrtek. Žreb parov četrtfinala in polfinala bo 17. marca v Nyonu.