12°C / 16°C
6°C / 12°C
5°C / 15°C

Udinese že desetič v sezoni remiziral

Nogometaši Udineseja so v 16. krogu italijanske lige igrali 2:2 s Sassuolom. To je že deseti neodločen izid Videmčanov v sezoni.

Udinese, pri katerem je Sandi Lovrić igral celo tekmo, Jake Bijola ni bilo zaradi poškodbe, Davida Pejičića pa ni bilo v kadru, je bil na dobri poti, da vpiše drugo zmago v sezoni. Lorenzo Lucca je v 36. minuti zadel za 1:0, Roberto Pereyra, podajalec prvi prvem golu, pa je v 55. podvojil prednost domače zasedbe.

Toda v 59. minuti je ta ostala brez izključenega Martina Payera, kar so znali igralci Sassuola unovčiti. Natančneje Domenico Berardi, ki je tako v 75. kot 88. minuti natančno meril z bele pike.

Fiorentina pa je premagala Verono z 1:0, potem ko je pri domačih v 78. minuti zadel Lucas Beltran, Milan Đurić pa je pri gostih že v tretji minuti zapravil enajstmetrovko.

Pred tem je Milan s 3:0 odpravil Monzo, enega od zadetkov pa je dosegel 18-letni srbski debitant Jan-Carlo Šimić, preostala pa Tijjani Reijnders in Noah Okafor.

Danes bo še Bologna igrala proti Romi, Lazio pa proti Interju. V ponedeljek bo še obračun Atalanta - Salernitana.

V soboto so nogometaši Napolija, ki v italijanski ligi branijo naslov prvaka, premagali Cagliari z 2:1. Lecce je pred tem z enakim izidom ugnal Frosinone, Torino pa zatem z 1:0 Empoli brez Lovra Štubljarja.

Na lestvici vodi Inter, ki ima pred večerno tekmo točko prednosti pred Juventusom, ta je v petek igral 1:1 pri Genoi, Milan je tretji z 32 točkami. Udinese je s 13 točkami 17.