16°C / 22°C
7°C / 15°C
4°C / 15°C

Zanesljiva zmaga Barcelone v Cadizu

Nogometaši Barcelone so v 5. krogu španske lige gostovali pri Cadizu in zmagali s 4:0. Ob 21. uri se je začela še tekma med madridskim Atleticom, pri katerem ni v kadru Jana Oblaka, in Celto.

Barcelona je tekmo v Cadizu proti zadnjeuvrščeni ekipi dobila po zaslugi zadetkov v drugem polčasu, ko sta se najprej med strelce vpisala Frenkie de Jong in Robert Lewandowski, s šestimi goli prvi strelec lige, nato pa po podaji slednjega še Ansu Fati v 86. ter Ousmane Dembele v 92. minuti.

Obračun so sicer v 83. minuti za dlje časa prekinili, da bi navijaču na tribuni pomagali ob srčnem napadu, med drugim je kar vratar domačih stekel po defibrilator in ga poslal na tribuno. Pozneje so španski mediji poročali o še enem primeru težav navijača.

Sevilla je do prve zmage v sezoni prišla v gosteh pri Espanyolu, ki ga je premagala s 3:2. Vse tri gole je dosegla v prvem polčasu, od tega dva Jose Angel Carmona.

Na prvi današnji tekmi je Rayo Vallecano doma z 2:1 ugnal Valencio, v petek pa je Girona z enakim premagala Valladolid.

V nedeljo bodo tekme Real Madrid - Mallorca, Elche - Athletic Bilbao, Getafe - Real Sociedad in Betis - Villarreal, v ponedeljek pa še Almeria - Osasuna.

Na lestvici zdaj vsaj začasno vodi Barcelona s 13 točkami, sledita Real Madrid (12) in Villarreal (10) s po tekmo manj.