13°C / 19°C
15°C / 17°C
10°C / 22°C

Aktualne evropske prvakinje premočne za Slovenijo

Dekliška slovenska mladinska reprezentanca v Radencih in Bakovcih lovi svojo prvo zgodovinsko uvrstitev na evropsko prvenstvo. Slovenke se nahajajo v močni skupini A1, kjer so še Španija, Danska in Grčija. Slednji dve reprezentanci sta danes remizirali v Bakovcih, rezultat pa je bil 2:2.

Aktualne evropske prvakinje Španke so povedle v 9. minuti tekme, ko je po prekršku Slovenk ob robu kazenskega prostora odgovornost prevzela Lucia Corrales, in zadela s prostega strela. V 18. minuti tekme je vodstvo Španije povečala Amezaga, nekaj minut kasneje pa je Maja Madon imela odlično priložnost za zadetek, a ni uspela premagati nasprotne vratarke. Slovenska vratarka Nuša Vidrih se je izkazala z odličnima obrambama v 36. in 39. minuti, nato pa je bila nemočna v 41. minuti, ko je Amezaga dosegla svoj drugi zadetek na tekmi. Pred koncem polčasa je odlično priložnost za zmanjšanje vodstva imela Tinkara Testen, a je zadela samo okvir vrat. Španke so v 48. minuti zadele že četrtič, končnih 5:0 pa je s svojim tretjim golom na tekmi v 77. minuti postavila Amezaga.

„Z rezultatom ne moremo biti zadovoljni. Toliko golov si nismo želeli v naši mreži, smo pa vedeli, da so dosti boljše. Vedeli smo, da je Španija ob Danski favorit turnirja. Za nas je privilegij igrati v tako zahtevni skupini. Naša dekleta so si to zaslužila s preteklim delom. Smo v težki skupini. Radi bi obstali, pred nami pa sta zahtevni tekmi z Dansko in Grčijo. Zmanjkalo nam je na fizični in tehnični ravni. Prav fizična pripravljenost pa je vplivala na določene situacije. V prihodnje bo treba na tem še več in boljše delati,” je po obračunu proti Španiji povedala slovenska selektorica Tina Kelenberger.

Slovenske mladinke bodo prve točke v skupini A1 iskale v soboto ob 12. uri, ko se bodo v Radencih pomerile proti Danski, Španija pa bo igrala z Grčijo.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2024, LIGA A
ŠPANIJA – SLOVENIJA 5:0 (3:0)
Radenci
Sodnice: Beyer (FRA), Jourdain (FRA), Levalampi (FIN), Vekkeli (FIN).
Strelke: 1:0 Lucia Corrales (9.), 2:0 Amezaga (18.), 3:0 Amezaga (41.), 4:0 Alguacil (48.), 5:0 Amezaga (77.)
Rumeni kartoni: Testen, Omerzu, Madon.
Rdeči karton: /
Slovenija: Vidrih, Šoštarič, Rakovec, Testen (Čebašek od 75.), Bittendorfer (Javorič od 46.), Dolinar (Hrga od 69.), Madon, Dasovič Ravnik (Kern od 46.), Omerzu, Vilčnik, Osojnik (Škulj od 68.).
Španija: Estensoro, Ortega (Aicha od 46.), Villafane (Marisa od 75.), Ranera, Judit, Olaya, Arques (Marina od 46.), Alguacil (Libran od 62.), Laia Martret (San Nicolas od 62.), Amezaga, Lucia Corrales.