Oblačno Humidity: 61%
20°C

Angležinje še zadnje polfinalistke SP v nogometu

Angleška reprezentanca je še zadnja polfinalistka svetovnega prvenstva v nogometu za ženske, ki poteka v Avstraliji in na Novi Zelandiji. V zadnjem četrtfinalnem obračunu je v Sydneyju z 2:1 ugnala Kolumbijo. Dvoboj je v Sydneyju spremljalo 75.784 gledalcev.

Za finalno vstopnico se bodo Angležinje pomerile z domačinkami Avstralkami, ki so nekaj ur prej ugnale Francijo.

Angležinje so zmago zapečatile po rednem delu. Varovanke Sarine Wiegman so odločilni zadetek dosegle v 63. minuti, ko je bila natančna Alessia Russo.

Prvi polčas sta zaznamovali predvsem napaki obeh vratark. Prvo si je privoščila Angležinja Mary Earps, ki je v 44. minuti slabo posredovala po strelu oziroma podaji s strani Leicy Santos. Še pred polčasom pa so napako Cataline Perez izkoristile Angležinje, natančneje Lauren Hemp, ki je odbito žogo pospravila v mrežo.

Evropske prvakinje z domačega prvenstva pred dvema letoma so se še tretjič zapovrstjo uvrstile v polfinale SP. Pred osmimi leti so v Kanadi zasedle končno tretje mesto, pred štirimi v Franciji pa so bile četrte. Tokrat jih za preboj v finale čakajo Avstralke. Domačinke so v prvem polfinalu v Brisbanu po remiju brez golov po pravi drami ugnale Francijo po izvajanju enajstmetrovk s 7:6.

Prvi polfinale bo na sporedu v torek v Aucklandu, ko se bosta pomerili reprezentanci Španije in Švedske. Španke so se letos sploh prvič prebile dlje od osmine finala, medtem ko bodo Švedinje petič nastopile v polfinalu, v finalu so igrale leta 2003 v ZDA in tam izgubile proti Nemkam.

Dan kasneje bo v Sydneyju še obračun Avstralk in Angležinj. Tudi Avstralke doslej še nikoli niso nastopile v polfinalu, trikrat so izpadle v četrtfinalu.

Tekma za tretje mesto bo na sporedu v soboto, 19. avgusta, dan kasneje bo še veliki finale.