Oblačno Humidity: 57%
22°C
13°C / 14°C

Branilke naslova Pomurke odločno začele novo sezono

Dekleta so ta konec tedna odigrala prve tri tekme uvodnega kroga ženske nogometne lige, ki se po novem imenuje Triglav zdravje. Derbi v Ljubljani je v obračunu z Olimpijo s 4:0 pripadel Noni Pomurju Beltincem, Ljubljana je s 7:0 zmagala v Ajdovščini, Cerklje pa so bile doma s 3:0 boljše od Krima.

V soboto, 20. avgusta, bo še tekma na Ptuju, ko bo pri Doxakeyju gostovala zasedba Radomlje Medex.

Derbi Olimpije in Pomurja, ta brani naslov prvaka, je ponudil boljšo igro gostij. Prvi gol je v 20. minuti dosegla kapetanka Špela Kolbl, drugega pa še pred polčasom branilka Špela Rozmarič. V 70. minuti je bilo že 0:3, po napaki ljubljanske obrambe je zadela Sara Makovec. Piko na i visoki zmagi je v 25. medsebojni tekmi postavila Noelle Vilčnik.

"Videli smo, da smo za rang višje od Olimpije. Super smo odigrale, še več golov bi lahko zabile. Pa tudi bolj smo si želele te zmage, srce smo pustile na terenu," je bila vesela kapetanka Pomurja Špela Kolbl.

"Vidi se, da so Pomurke tempirale formo za kvalifikacije za ligo prvakinj. Bolj kot to pa je bil naš problem, da nismo izkoristili začetnega 'pressinga' in dveh rumenih kartonov. Videlo pa se je tudi to, da so Pomurke bolje fizično pripravljene," je tekmo pokomentiral trener Olimpije Matej Bajde.

Cerklje so po zaslugi dveh golov Marcele Kos ugnale Krim, Ljubljana pa je gladko premagala Primorje po treh goli Mirjam Kastelec.

* Izidi, 1. krog:
- sobota, 13. avgust:
Olimpija Ljubljana - Nona Pomurje Beltinci 0:4 (0:2)
Strelke: 0:1 Kolbl (20.), 0:2 Rozmarič (40.), 0:3 Makovec (70.), 0:4 Vilčnik (81.).

Primorje Gaia Naturelle - ŽNK Ljubljana 0:7 (0:2)
Strelke: 0:1 Kastelec (18.), 0:2 Kastelec (19.), 0:3 Turk (58.), 0:4 Turk (66.), 0:5 Koprivnikar (71.), 0:6 Begić (83.), 0:7 Kastelec (84.).